bahis siteleri

Velký návrat do KHL pro Juraje Mikúše. Z Olomouce jde do Slovanu

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

6. června 2017, 12:48

Václav Jáchim

Koncem dubna bylo jasné, že Juraj Mikúš po ročním angažmá opustí Olomouc a vydá se za hokejem jinam. Zkušený slovenský útočník obdivuhodně zvládl návrat po dvouleté nucené pauze, kterou si vyžádaly zdravotní potíže. V Tipsport extralize si vicemistr světa 2002 vedl zdatně, což neuniklo jiným zájemcům. Teď už má slovenský reprezentant jasno. "Juraj se dohodl na roční smlouvě se Slovanem Bratislava," potvrzuje hráčův zástupce Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services.

Třicetiletý rodák ze Skalice míří do klubu, za který hrál v části sezony 2012-13 a poté v celém následném ročníku 2013-14. Následně Mikúše zabrzdilo vážné zranění, které na čas přerušilo jeho aktivní kariéru. Když se pak vracel do vrcholového hokeje, vybral si Olomouc, kde mj. nastupoval s mladším bratrem Tomášem.

"Juraj se s tím popasoval neskutečně, postupně navázal na dřívější výkony a v olomouckém týmu byl hodně platný. Pak se sice znovu zranil, ale nešlo o žádné vážnější problémy podobné těm, které ho trápily v předchozích dvou letech. Nyní je Jura v pořádku a těší se na novou výzvu," hlásí Vůjtek.

Hráčův agent přiznává, že o slovenského útočníka byl na hokejovém trhu docela zájem. "Ozvalo se hodně klubu české extraligy, pro Juraje Mikúše byla ale prioritou Kontinentální ligy. Je zpátky mezi nejlepšími, po uzdravení se dostal do dřívější formy a toužil se ještě jednou do ruské soutěže dostat," potvrzuje Vůjtek. Mikúš v minulosti hrál za Rigu, Spartak Moskva, Lva Poprad a také za pražského Lva, poslední stopu v KHL zanechal coby útočník Slovanu Bratislava.

Nyní se do kabiny slovenského elitního týmu přesouvá znovu. "Došlo k dohodě na roční smlouvě, pro Juraje je to výborná zpráva. Má za sebou povedenou sezonu a moc se těší, že ve Slovanu dostane další příležitost hrát KHL," hlásí hráčův zástupce. Účastník čtyř světových šampionátů, který svého času působil také na farmě Los Angeles Kings, se na nový ročník připravuje individuálně. Společné tréninky zahájí Slovan dle reglementu KHL počátkem července.

Slovenský klub může počítat i s dalším ostříleným útočníkem, nový kontrakt podepsal Marek Viedenský. Bývalý hráč Farmy San Jose měl v uplynulé sezoně smůlu, loni v říjnu se zranil, následně podstoupil dvě operace a další zápasy už nepřidal. "Teď je ale Marek fit a na hokej se těší. Uzavřel roční smlouvu, rehabilituje a dělá maximum, aby byl nachystán na příští ročník," dodává hráčův agent Vladimír Vůjtek mladší.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz