Velký krok k medaili. Hodně ji chceme, ale musíme makat! velí Kubalík

Foto: Alena Zapletalová

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Potvrdil pověst střelce. Dominik Kubalík ve třetí třetině bitvy s Německem zařídil třetí český gól, kterým odpojil do té doby hodně houževnatého soka. Plzeňský odchovanec zvyšoval na 3:1, Češi poté vykročili za postupem. "Jsme šťastní, zase o kousek blíž máme k medaili. Ale musíme makat dál!" burcuje útočník, jenž letošní sezonu strávil ve švýcarské Ambri-Piottě.

HokejkaTV

REPORTÁŽ: Představení Domu českých fanoušků Bratislavě »

Co říci ke čtvrtfinálovému utkání? Dlouho bylo vyrovnané a pořádně napínavé.
Hrozně těžký zápas. Myslím si, že první půlka byla vyrovnaná. My jsme se snažili být trpěliví. Ze začátku jsme chodili středem, v tom oni byli nebezpeční, protože hráli pohromadě a měli z toho i brejky. Museli jsme to potom změnit a začít trochu jinak. Jsem hrozně rád, že jsme to zvládli.

Přišla velká úleva po gólu Jakuba Voráčka, který ve 45. minutě zvýšil na průběžných 2:1?
Určitě, hlavně pro sebevědomí. Protože celou dobu, když je to 1:1, člověk přemýšlí, aby neudělal chybu. Ať chce, nebo nechce, má to v hlavě. Když jsme toho góla na 2:1 dali, tak to z nás spadlo. Začali jsme trochu víc hrát, víc si dovolovat. Podle mě to byl ten moment, který nás nakopl.

A vaše trefa, která přišla záhy poté?
Já bych v tom nic nehledal, bylo to na konci střídání. Chvilku nás tam točili. Dostal jsem to od Honzy Kováře. Chtěl jsem prostě jen jet, při nejlepším udělat únik. Popravdě, na gólmana jsem se ani nepodíval. Jen jsem prostě zavřel oči a vystřelil. Díky bohu to tam padlo.

Byla to akce, která se od střelce vašeho formátu očekává?
Ani nevím. Doufám, že ano (usměje se).

Dá se říci, že trefa Voráčka zlomila zápas a ta vaše český tým uklidnila?
Myslím si, že ano. Když vedete o dva góly, vždycky to pomůže.

Zkuste popsat, co se naopak honilo hlavou po první a druhé třetině, kdy byl zápas stále nerozhodný.
Říkali jsme si, že prostě musíme pokračovat. Věděli jsme, že Němci budou výborně bránit, což se potvrdilo. Hráli výborně ve svém pásmu. Než jsme se dostali do střelby, tak nám dobře odstavovali hráče z předbrankového prostoru. Do toho jsme se snažili cpát, ale jak jsem říkal, gólem Kuby Voráčka se to hodně uklidnilo.

Míříte do Bratislavy? Přečtěte si velký fanouškovský manuál! »

Mohla vás svazovat role favorita?
Snažili jsme se na to moc nemyslet, ale tíha čtvrtfinále je jiná. Není to skupina... Člověk to určitě nebere na lehkou váhu. Jde do toho naplno, což ale platilo také pro Němce. Ukázali, že mají výborný tým. I když jsme asi byli favorité my, hrál se vyrovnaný zápas.

Máte v kapse postup, teď čeká Kanada. Co od ní čekat?
Vůbec nevím, viděl jsem jeden jejich zápas. Samozřejmě všichni víme, že Kanada je těžký soupeř. Teď máme po utkání s Německem. Jsme šťastní. Uvidíme.

Jak daleko je k naplnění velkého snu o medaili?
Všichni ji chceme hodně. Je to zase o kousek blíž, ale čeká nás další zápas. Chce to hlavně nepřestat pracovat a makat dál.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz