Velké ryby pro juniorského mistra. Oceláři ulovili Jenáčka a Mastiče

Foto: Twitter HC Oceláři Třinec

Nejlepší junioři ze Vsetína, Havířova a Přerova po nuceném přesunu klubů do druhé nejvyšší soutěže postupně nacházejí nová angažmá. Dva z nich vítají třinečtí Oceláři.

HokejkaSHOPvanoce

Je to velký nezvyk, vidět Šimona Jenáčka v jiných než žluto-zelených barvách. Člen známého valašského rodinného klanu patřil mezi nejzajímavější hráče, o které ostatní kluby usilovaly. Nakonec ho získal Třinec.

Jenáček se v uplynulé sezoně zařadil mezi nejlepší obránce juniorské extraligy. Na jeho 48 bodů (18+30) v dlouhodobé fázi nedosáhl žádný jiný bek; i díky němu Vsetín všechny překvapil postupem až do čtvrtfinále.

I když dál už neprošel, Šimon Jenáček dostal za své výkony cenu pro nejlepšího obránce play off.

Aby mohl svůj talent rozvíjet dál, musel ale po sezoně Lapač opustit a vydat se do jednoho z klubů DHL Juniorské ligy akademií. Nakonec si vybral juniorského mistra z Třince, což Oceláři oznámili v pátek na twitterovém účtu.

Kromě Jenáčka přivítali republikoví šampioni i další zajímavé jméno, pro změnu z Havířova – slovenského reprezentanta ročníku 2002, útočníka Maxima Mastiče.

Mastič coby prvoročák nasbíral v loňské sezoně juniorské extraligy 22 bodů (8+14) ve 41 zápasech. K tomu naskočil i ke čtyřem utkáním Chance ligy za hlavní tým AZetu, a to ještě v patnácti letech. Aktuálně bojuje o účast na Hlinka Gretzky Cupu.

Z třineckých posil to navíc zřejmě nebude všechno.

K odchodu Jenáčka i dalších hráčů se na vsetínském webu vyjádřil trenér Juraj Jurík: „Ti, co mužstvo táhli, se zase trochu rozutekli a uvidíme, jestli se do startu soutěže někdo vrátí, nebo ne. S jistotou můžeme říct, že se nevrátí Šimon Jenáček, který odešel do Třince, a Tomáš Krupa, který je v Olomouci. Kdyby nás svaz vrátil do soutěže, tak by se určitě vrátili Ján Petriska, Marco Lukačka a mám zprávy že i Lukáš Adámek.“

Petriska zamířil do Mladé Boleslavi, Lukačka už odehrál první utkání za Hradec Králové.

„Samozřejmě když odejde jeden nebo dva hráči, tak se s tím dá ještě vyrovnat, ale pět hráčů základní sestavy je už citelný zásah,“ ví Jurík. „Zkusíme i někoho přivést. Je to složité, pořád si nejsme jisti, jakou soutěž budeme hrát.“

Po pátečním zveřejnění verdiktu svazové Arbitrážní komise se ale šance trojice klubů na nejvyšší soutěž snížila na minimum.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz