Velká ztráta pro Vítkovice! Končí už desátý hráč, přijdou o kapitána

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Zkušený útočník a zároveň kapitán Rostislav Olesz ve Vítkovicích končí, po vzájemné dohodě opustí Rideru k 31. červenci. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Nový fanshop

Rozvázání smlouvy je výsledkem vzájemné dohody mezi samotným hráčem a tamním vedením. „Naše cesty se rozcházejí, ale ve zcela korektním duchu, na kterém stojí také naše vzájemná dohoda,“ řekl šéf ostravského klubu Aleš Pavlík.

„Rosťovi, bývalému kapitánovi, děkujeme za odvedené služby a přejeme mu hodně štěstí do další kariéry, ať už bude pokračovat v zahraničí, nebo v Česku,“ dodal Pavlík k odchodu třiatřicetiletého útočníka, jenž hrál dlouhé roky v NHL.

Někdejší hráč Floridy, Chicaga či New Jersey se do Evropy vrátil v sezoně 2013/14. Nejdřív hrál ve švýcarském Bernu, ale v dalším ročníku kývl na spolupráci s mateřskými Vítkovicemi, za které hrál v předchozích pěti ročnících.

Poslední tři roky dokonce jako kapitán, za Ostravany po návratu ze zámoří sehrál 224 zápasů a nasbíral v nich 127 bodů za 64 branek a 63 nahrávek. Extraligu hrál dřív i za Spartu, celkem má na kontě 376 zápasů a 170 bodů (80+90).

Kam povedou další kroky bronzového medailisty z OH v Turíně?

Změny v kádru HC VÍTKOVICE RIDERA

Příchody:

Miroslav Svoboda (Dornbirn)
Dominik Lakatoš (Liberec)
David Kvasnička (Plzeň)
Martin Bodák (Kootenay)
Erik Němec (Znojmo)
Nicolas Werbik (Zlín)
Roberts Bukarts (Sparta Praha)

Odchody:

Patrik Bartošák (Třinec)
Jakub Lev (Kometa Brno)
Lukáš Kucsera (Kometa Brno)
Radoslav Tybor (Pardubice)
Josef Hrabal (neznámo)
Michal Poletín (neznámo)
David Květoň (neznámo)
Jaroslav Mrázek (Prostějov)
Roman Szturc (Zlín)
Rostislav Olesz (neznámo)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz