Velká ztráta pro Spartu. Matuškin jde zpátky na sever

Foto: hcsparta.cz

32letý obránce Maxim Matuškin nepokračuje ve Spartě, kde patřil (minimálně v základní části) ke klíčovým hráčům. Vrací se do finské Tappary Tampere, tam už působil v předminulé sezoně.

Švédský bek s ruskými kořeny přišel do Česka začátkem listopadu, do té doby stihl 16 duelů v KHL za Vladivostok.

Sparta mu sedla. I když stihl v základní části jen 26 zápasů, připsal si 20 bodů (6+14).

V play off přidal branku a šest asistencí. Nakonec to stačilo na stříbro, jelikož potřetí v řadě slavil ve finále Třinec.

„Od zahraničního hráče jsme během play off čekali více. Nešlo jenom o body. Jeho budoucnost ve Spartě přesto zůstává ještě otevřená," řekl na konci května sportovní ředitel Petr Ton.

Matuškin však v Česku nezůstává.

Vrací se do Finska, kde podepsal roční smlouvu s Tapparou Tampere. Zde působil už v sezoně 2020/2021 a měl klíčovou roli. V týmu byl jen jeden produktivnější obránce.

Rodák z Minsku má bohaté zkušenosti hlavně z KHL, kde má za sebou čtyři sezony.

Dříve se ukázal také v jiném finském klubu: sezonu a půl oblékal dres Ässätu. V ročníku 2017/2018 dokonce vyhrál bodování celého mužstva!

Pro Spartu tak je jeho odchod velkou ztrátou. Pražané nicméně přivedli do zadních řad třeba Jakuba Krejčíka a zůstávají i další opory.

Aktuální kádr HC Sparta Praha

Brankáři: Jakub Kovář, Josef Kořenář, Oldřich Cichoň.

Obránci: Martin Jandus, Milan Jurčina, Jakub Krejčík, Michael Krutil, Maxim Matuškin, Ondřej Mikliš, Michal Moravčík, David Němeček, Adam Polášek, Milan Jurčina.

Útočníci: Jan Buchtele, David Dvořáček, Miroslav Forman, Roman Horák, Tomáš Jandus, David Kaše, Jakub Konečný, Patrik Prymula, Daniel Přibyl, Michal Řepík, Ostap Safin, Vladimír Sobotka, Erik Thorell, Gustaf Thorell, David Tomášek, David Vitouch, Petr Hauser.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz