Velká ztráta pro Porubu. Tahoun Svačina hlásí návrat do extraligy

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Porubská ofenziva ztrácí svého vůdce. Aktuálně druhý tým prvoligové tabulky podle předpokladů opouští ostřílený útočník Vladimír Svačina, který se vrací do nejvyšší soutěže.

HokejkaTV

Dvaatřicetiletý hokejista má v ostravském klubu smlouvu do 16. října a už nyní je jasné, že k prodloužení nedojde. „Bohužel je to tak, Vláďa v Porubě po více než měsíci končí,“ potvrzuje hokej.cz generální manažer porubského klubu Pavel Hinner.

Pro RT TORAX je to obrovská ztráta, Svačina v Chance lize zářil. Přestože v posledních sedmi utkáních vyšel gólově naprázdno, nasbíral 18 bodů za čtyři branky a 14 nahrávek a odchází jako nejproduktivnější hráč týmu a čtvrtý nejlepší v celé soutěži.

„Vláďovi moc děkujeme, odvedl tady velký kus práce, a přejeme mu hodně štěstí při dalším angažmá,“ děkuje Hinner zkušenému útočníkovi. Ten má namířeno zpátky mezi tuzemskou elitu, kde v minulé sezoně působil v dresu mistrovského Třince.

Za Kometu má nastoupit už v sobotu proti Plzni

„Dostal nabídku z Komety a dohodl se v Brně na smlouvě,“ poodkrývá Hinner s tím, že nastoupit za brněnský klub má už v sobotním zápase proti Plzni. Po Vítkovicích, Plzni, Boleslavi, Liberci a Třinci půjde už o Svačinovu šestou extraligovou štaci.

Svačina má vyřízeny střídavé starty do Poruby

„Není to však loučení na pořád. Jsme dohodnutí s Kometou, že pokud by se například ocitl mimo sestavu, může za nás nastoupit. Bude mít vyřízeny střídavé starty do Poruby,“ hlásí Hinner. V kontaktu je s Romanem Szturcem, který skončil ve Zlíně.

Soupiska HC RT TORAX Poruba 2011

Brankáři:
Frederik Foltán, Hynek Kůdela, Martin Šindelka.

Obránci:
Patrik Urbanec, Tomáš Pastor, Patrik Husák, Dominik Rudl, Marek Slavík, Filip Dundáček, Jan Dluhoš, Petr Šendera, Martin Bodák.

Útočníci:
Tomáš Jáchym, Marek Sikora, Tomáš Gřeš, Jan Hudeček, Jan Káňa, Richard Nejezchleb, Marek Špaček, Michal Hlinka, Jiří Zdeněk, Petr Obdržálek, Petr Kanko, Radim Toman, Ivan Ďurač, Samuel Ollender, Jiří Brodek.

Soupiska HC Kometa Brno

Brankáři:
Karel Vejmelka, Lukáš Klimeš.

Obránci:
Ivan Baranka, Tomáš Bartejs, Michal Gulaši, Daniel Kowalczyk, Tomáš Malec, Dalimil Mikyska, Ondřej Němec, Filip Pyrochta, Stanislav Svozil, Jan Štencel.

Útočníci:
Martin Erat, Petr Holík, Luboš Horký, Jan Hruška, Pavel Jenyš, Petr Kratochvíl, Lukáš Kucsera, Michal Kunc, Silvester Kusko, Jakub Lev, Peter Mueller, Jakub Orsava, Karel Plášek mladší, Tomáš Plekanec, Jan Süss, Martin Zaťovič.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz