Velká ztráta pro obhájce titulu, kapitán Ocelářů přerušil kariéru!

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Velká smůla provází Lukáše Krajíčka. Kapitán Ocelářů měl loni i počátkem této sezony zdravotní potíže. Když se zdálo, že je nejhorší za ním, přidaly se další problémy. Dokonce takové, že vicemistr světa 2006 a někdejší finalista Stanley Cupu nyní ze zdravotních příčin přerušil kariéru. Třinecký klub o tom informuje na svém webu.

Aplikace Tipsport extraligy

Krajíčka přesně před rokem potkala velká nepříjemnost, 24. ledna 2019 utrpěl v utkání s Chomutovem otřes mozku, načež byl dlouho mimo hru. V úvodu letošního ročníku také nebyl fit, pak se ale vrátil a nastupoval v obraně Ocelářů.

Nyní je bývalý zadák Vancouveru, Floridy, Philadelphie či běloruského Minsku znovu mimo hru. „Snažil jsem se vyvinout velké úsilí, abych byl týmu k dispozici v co nejlepší formě, ale nejde to. Nadále mám problémy, které mě limitují v tom, abych hrál roli, jakou ode mě klub, vedení, trenéři, spoluhráči i fanoušci očekávají. A už to trvá příliš dlouho, trápím se opravdu prakticky celý rok," konstatuje na webu třineckého klubu.

Připomíná, že jasnou přednost má léčba. „Blíží vrchol sezony a usoudil jsem, že by bylo fér vůči všem, kteří v Třinci dělají hokej a dávají do toho všechno, abychom si vyložili karty na stůl. Nejsem přítelem unáhlených rozhodnutí, s touto možností jsem si pohrával nějaký čas. Tento verdikt je nejlepší pro mě, pro klub i pro mou rodinu,“ doplňuje.

Obhájci extraligového titulu sehráli v letošní nejvyšší soutěži 37 utkání, Krajíček jich stihl jen 19. Někdejší reprezentant chyběl i na prosincovém Spenglerově poháru, kde třinecký tým postoupil až do finále. „V Lukášovi ztrácíme kvalitního hráče, který je pro nás přínosem v jakékoli roli. V kabině měl díky skvělé kariéře a skromnosti přirozenou roli autority, kterou každý respektoval," konstatuje sportovní ředitel klubu Jan Peterek.

Vedení klubu se rozhodne, zda bude na výpadek kapitána reagovat. Přestupní termín končí přesně za týden. „Nemohu teď říci, jestli přivedeme do našich obranných řad někoho dalšího, protože styl naší práce je takový, že situaci na hráčském trhu si vyhodnocujeme prakticky nepřetržitě. A to na všech postech. Takže v tomto ohledu se nic na naší práci nemění," dodává Peterek.

Stále existuje šance, že se Krajíček ještě v tomto ročníku dokáže vrátit na led.  Byť podle zkušeného beka moc velká není. „Nikdo z nás nevidíme do budoucnosti, obzvlášť když jde o zdraví, ale aktuálně si v tento okamžik myslím, že je tento krok nejlepší cestou pro všechny,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz