Velká ztráta pro Kanadu: Bomber Mantha bude chybět, vyfasoval stopku

Foto: iihf.com

22. května 17:41

Jan Šimek

Kanadský tým se na mistrovství světa bude muset obejít bez útočníka Anthonyho Manthy, kterému disciplinární komise IIHF zastavila činnost na jedno utkání. Čtyřiadvacetiletý borec tak svému týmu nepomůže ve čtvrtfinále proti Švýcarsku.

HokejkaTV

Čím se Mantha provinil? Zásahem do oblasti hlavy a krku v závěrečném utkání skupiny s Američany, kdy v čase 29:31 ostře trefil do hlavy protihráče Colina Whitea. Mantha v utkání dostal trest na dvě minuty a osobní desítku navrch.

„White při snaze dosáhnout na puk snížil svou pozici, Mantha v souboji nesledoval kotouč a zaměřil se na Whitea a svým tělem zasáhl jeho hlavu. Mantha si podle disciplinární komise IIHF musel být vědom Whiteovy zranitelné pozice, přesto šel do kontaktu, i když se mu mohl vyhnout při snaze hrát puk,” píše se v rozhodnutí disciplinárky.

„Disciplinární komise shledala zákrok jako vysoce rizikový s ohledem na zdraví protihráče, proto Manthu potrestala zastavením činnosti na jeden zápas,” stojí v komuniké na webu mistrovství světa. Anthony Mantha se tak do hry vrátí případně až v semifinále, pokud Kanada postoupí.

Pro kanadský tým jde o citelnou ztrátu. Útočníkovi Detroitu, který v této sezoně NHL sehrál 67 utkání, v nichž nasázel 25 branek a přidal 23 asistencí, se daří i na mistrovství světa. V sedmi zápasech vstřelil stejný počet gólů a na dalších pět jich nahrál.

Je tak pátým nejproduktivnějším hráčem dosavadního průběhu šampionátu a se sedmi zásahy se společně s českým útočníkem Michaelem Frolíkem a ruským dravcem Jevgenijem Dadonovem dělí o první místo mezi střelci.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz