Veletoč brankářů u Pirátů! Toivonen končí, přichází Kanaďan Peters

Na mizerný vstup do sezony reagovali chomutovští Piráti mj. tím, že angažovali finského brankáře Hannu Toivonena. Jenže teď je tady nečekaný veletoč! Bývalý gólman Bostonu nebo St. Louis nakonec Tipsport extraligu chytat nebude, vedení Severočechů místo něj ulovilo Justina Peterse! Kanadský brankář dorazí do Chomutova už dnes odpoledne.

Nový fanshop

Přitom ještě před několika dny vypadal scénář jasně. Toivonen dorazil do Česka a připojil se k Pirátům, podle všeobecného očekávání měl poprvé nastoupit do utkání na ledě Karlových Varů. Leč nenastoupil. Zkušeného Fina potkala zdravotní komplikace, krátce pobyl v nemocnici, jeho okamžitý nástup do utkání tím pádem nebyl možný.

Piráti nejsou v situaci, že by mohli čekat, nutně potřebovali zkušeného brankáře v optimální pohodě. Sportovní manažer a hlavní kouč Vladimír Růžička zvažoval situaci, sondoval možnosti na trhu. Volba posléze padla na Justina Peterse. „Jednali jsme v uplynulých dnech, Justin pak dostal od Pirátů nabídku a posléze došlo k dohodě," popisuje Tomáš Krejčí ze společnosti Unlimited Sports Management, která hráče zastupuje.

Překvapivému vývoji nahrála shoda okolností. Hokejový Chomutov měl dosud v soutěži k dispozici jako jedničku Štěpána Lukeše, v extralize se představil i Aleš Stezka, jenž zároveň vypomáhá prvoligovému Ústí nad Labem. Jiný mladý gólman Dominik Pavlát zase nastupuje za Kadaň. Zamýšlená pomoc Toivonena se nekoná, Piráti ihned našli náhradu: roli brankáře se zkušenostmi by měl nově splnit Justin Peters.

„Řešili jsme několik brankářů současně. Jednání s Petersem se trochu táhla a my jsme potřebovali pomoc hned, proto jsme ukázali na Toivonena. Bohužel se do branky postavit nemohl kvůli nečekané zdravotní indispozici, která se sice vyřešila, ale mezitím jednání s Petersem dospěla k dohodě, proto nyní Toivonen odchází,“ vysvětluje sportovní manažer Pirátů Vladimír Růžička. „Chceme dávat prostor i našim mladým brankářům, proto se oba zkušení brankáři vymění,“ doplňuje k příchodu zkušeného Kanaďana.

Třetí gólman bronzových medailistů z olympiády v Koreji působil na našem kontinentu už loni, konkrétně v lotyšské Rize a německém Kolíně nad Rýnem. „Justin se poté pokusil o návrat do NHL, zapojil se do kempu farmy Toronta," zmiňuje Krejčí. Peters ovšem neuspěl. „Pak zvažoval víc možností. Když se ozvali Piráti, Justina to zaujalo. Jednali jsme o podmínkách, nakonec došlo k dohodě. Justin podepsal s vedením smlouvu do konce sezony," potvrzuje Krejčí.

Peters má co nabídnout. Dvaatřicetiletý rodák z městečka Blyth v kanadské provincii Ontario působil v několika organizacích NHL. Hájil branku Caroliny, Washingtonu nebo Arizony, ve slavné lize nastoupil k 83 utkáním. Před loňským odchodem do Rigy chytal převážně farmářskou AHL. V roce 2014 byl Peters členem kanadské reprezentace na MS v Minsku. Letos si z olympiády v Koreji přivezl bronzovou medaili, ovšem do hry ho kolegové Ben Scrivens a Kevin Poulin nepustili ani na minutu.

U Pirátů bude Peters sedmým Kanaďanem, který historicky oblékne jejich dres. Zkušenosti z NHL však měli jen Brett Skinner a Jason Chimera, který se v Chomutově krátce objevil během výluky v sezoně 2012-13. Ačkoli je Tipsport extraliga poslední dobou hodně otevřená cizincům, z kanadských brankářů v ní dosud působil jen někdejší sparťan Danny Taylor.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz