Vejmelka zdeptal Spartu i Vítkovice. Zaťovič: Dát mu gól? Pro mě to těžké není

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

V Brně vynuloval pražskou Spartu a teď nedovolil skórovat ani Vítkovicím. Brankář Komety Karel Vejmelka na úvod vychytal trestné střílení Šimona Stránského a nakonec zastavil všech 40 střel, které na něj letěly. Brněnský tým i díky smrtícím přesilovkám veze z ostravského ledu zasloužené vítězství 3:0.

HokejkaSHOPvanoce

Předváděl parádní zákroky. Hlavně v závěru, kdy se Vítkovičtí snažili smazat tříbrankové manko, se musel pořádně ohánět. Nakonec ale za svá záda nepustil jediný puk. „Musím říct, že se cítím dobře. I tým hraje tak, jak si přejeme. Každým zápasem je náš výkon lepší. Jsme rádi, jak jsme to zvládli,“ pochvaluje si Karel Vejmelka.

Hned po čtyřech minutách hry musel čelit trestnému střílení domácího šikuly Šimona Stránského a uspěl. „Popravdě jsem vůbec nevěděl, co by mohl udělat. Chtěl jsem to hlavně chytit, což se povedlo,“ usmívá se. „Minimálně začátek zápasu by vypadal jinak, kdyby Vítkovice daly první gól. Byl to jeden z klíčových okamžiků. Doufám, že nám to psychicky pomohlo,“ věří třiadvacetiletý gólman.

„Myslím, že jsem to udělal dobře. Vejmelku jsem měl hotového, ale měl jsem to zvednout, což se nestalo. On se parádně přesunul a neproměnil jsem to. Chytal ale výborně,“ hlásí vítkovický útočník Šimon Stránský na adresu Karla Vejmelky. Ten byl v Ostravě v solidní permanenci. Kryl 40 střeleckých pokusů Vítkovických. „Pro mě je to rozhodně lepší. Snažím se chytit každý puk. Když mám méně zákroků, je těžší udržet se v koncentraci,“ přiznává.

Brněnského brankáře chválil i Martin Zaťovič, jenž dvěma góly položil Vítkovice. „Karel nás v bráně výborně podržel. Naštěstí jsme odskočili na dva góly, a pak už jsme si vedení hlídali. Karel předvedl vynikající výkon. Měl spoustu zákroků a drží nás,“ těší zkušeného borce.  „Na trestné střílení jsem se ani nedíval. Věřil jsem, že to chytí,“ dodává.

Je těžké překonat Vejmelku třeba na tréninku? „Pro mě to těžké není,“ směje se. „Na tréninku se trochu štenkrujeme... Ale ne, chytá výborně. Snad mu to vydrží. Gólmany musíme nechat v klidu. Oni mají svůj svět. Hlavně, ať pracuje dál,“ nabádá Martin Zaťovič.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz