Vejmelka si turnaj Karjala nezachytá. Češi jdou na Rusy s Willem

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

(HELSINKY, od našeho zpravodaje) Na kontě mají dvě cenná vítězství, pokud Češi porazí i Rusy, bude turnaj Karjala jejich kořistí. Výhra za dva body posune hokejisty na první příčku bez ohledu na následné severské derby. "Je to veliká motivace, jednoznačně jdeme vyhrát," shodují se čeští reprezentanti. Bitva se sbornou startuje od 12:30 hodin..

HokejkaTV

Vzhledem k brzkému startu utkání neměl národní tým ranní rozbruslení, v průběhu dopoledne rozhodl trenérský štáb o sestavě. Do branky půjde Roman Will, který chytal zápas se Švédy, jeho náhradníkem je Marek Langhamer. Karel Vejmelka z Komety Brno si tedy na turnaji Karjala nezachytá.

V poli naskočí všechny opory. Do základní sestavy se vracejí Milan Doudera, Tomáš Rachůnek, Radovan Pavlík a Matěj Stránský. Z obránců nehraje Petr Zámorský, třináctým útočníkem bude Michal Kovarčík. V duelu s Rusy se nepředstaví Jiří Smejkal a Ondřej Beránek

Duely české reprezentace s Ruskem mají vždycky grády. Soupeř tentokrát nasadí omlazený kádr, na věci to však nic nezmění. „Rusové v sobotu porazili Švédy po nájezdech, budou odpočatější. Byli horší než v předchozím utkání s Finy, ale utkání Česka s Ruskem mají vždy náboj. Taktiku jsme zvolili s ohledem na to, jakým způsobem jsme už nabruslení. I podle toho, že soupeř není tolik zkušený a až tak organizovaný," připomněl Miloš Říha starší.

Hokejisté jsou plni odhodláni. Po skalpu Finů rychle dobili baterky a lační po třetím vítězství v řadě! „Avizoval jsem, že chceme vyhrávat a budeme jezdit vyhrávat.. A každý hráč, který je tady, chce zvítězit. To je důležité pro nás, ale i pro celý český hokej, aby nás zase ostatní brali vážněji a měli trošku respekt," uvedl Říha

Utkání proti sborné je pokaždé pikantní zejména pro české krajánky v KHL. „Když tam hrajete, tím spíš se na tenhle zápas těšíte. Co jsem se koukal na ten jejich tým, jsou tam hodně mladí kluci. Bude to rychlý hokej, musíme začít opatrně, nebláznit. Pomůže, když dáme první gól," poznamenal Tomáš Zohorna.

Jeden z nejzkušenějších českých útočníků patří k oporám Amuru Chabarovsk a hokejisty sborné velmi dobře zná. Skalpy Švédů a Finů podle něj národní tým ohromně povzbudily. „Vyhráli jsme, ale konec! Odpočinuli jsme si a chystali se na poslední zápas turnaje . Minulost nehraje roli, na žádnou vítěznou slinu se tady nekouká," usmál se závěrem nejstarší z tria sourozenců Zohornových.

Sestava české reprezentace na utkání s Ruskem:

Will (Langhamer) – Šustr, Jeřábek, Moravčík, Krejčík, M. Doudera, D. Musil, Pyrochta, Galvas – Nestrašil, Jan Kovář, Řepík – H. Zohorna, T. Zohorna, R. Zohorna – Jaškin, Sedlák, T. Rachůnek – M. Stránský, Filippi, R.Pavlík – M. Kovařčík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz