Věděli jsme, že to v Cardiffu bude těžké, říká Pavlík. Mountfield musí jet na 120 procent

Foto: www.championshockeyleague.com

Hokejisté Mountfieldu nevstoupili do Ligy mistrů podle představ. Východočeši padli na horké půdě v Cardiffu 2:3, zápas ztratili během prostřední třetiny, kdy v oslabení inkasovali dvě branky. „Věděli jsme že to bude hodně těžké. Ať už kvůli fanouškům, nebo osobním soubojům. Byli jsme lepší, jenže domácí se dostávali do hry v přesilovkách," konstatuje Radovan Pavlík.

HokejkaSHOPvanoce

Bojovný útočník patřil k nejlepším hráčům hradeckého klubu. Pavlík vstřelil první branku Mountfieldu, díky níž hosté po úvodní třetině vedli, těsně před koncem bitvy pak přihrál na přesnou trefu Tomáši Vincourovi. „Věděli jsme, že Britové budou hrát nesmírně do těla a jeden na jednoho. To se ukázalo, umějí hrát velice dobře a důrazně," uznává účastník MS dvacetiletých 2018.

Svěřence trenéra Tomáš Martince může mrzet zejména prostřední dvacetiminutovka. Po kvalitním startu totiž dopřáli domácím, aby se zvedli a otočili skóre. Cardiff si pomohl v početních výhodách. „Máme speciální formace na přesilovky i oslabení. A když pak oslabení hraje půlku třetiny šest kluků, je to znát. Zbytek je studený, než se do toho zase dostanete, je konec třetiny a připravujete se na další. Asi proto jsme z toho vypadli. Bohužel, musíme se ponaučit z chyb, a nesmíme být vylučovaní," rozebírá.

Hokejisté Cardiffu využili přesilovku pět proti třem, další zásah přidali v situaci, kdy měli stále převahu o jednoho bojovníka navíc. Mountfield naopak z podobných situací netrestal. „Jak se říká, když nedáte pět na tři, nemůžete vyhrát. Zase se to ukázalo. My jsme to měli dvakrát a nic nedali. Oni jednou a dali gól, pak i v pěti proti čtyřem. Nechci říci, že nás to zlomilo, protože jsme byli celou třetí třetinu lepší. Ale bohužel ty přesilovky...," lituje na stránkách hradeckého klubu.

Mountfield dopadl jako den předtím Liberec. Bílí Tygři svedli emotivní bitvu v Belfastu, Východočeši sehráli přece jen klidnější zápas, s menším počtem vyloučených. „Připravovali jsme se na to, že se s nimi nebudeme pošťuchovat a rvát. Že na ně prdíme. Bohužel rozhodly zbytečné fauly. Bylo to o nás. Měli jsme dát dva, tři góly a bylo by možná po nich. Ale je hnali dopředu ještě výborní fanoušci," upozorňuje.

V Hradci Králové dávají Lize mistrů prioritu, jednoznačně chtějí postoupit ze základní skupiny. V tomto ohledu je výsledek utkání v Cardiffu zklamáním, nicméně soutěž pokračuje. Východočechy nyní čeká velká výzva, představí se na ledě obhájce titulu v CHL. Švédská Frölunda na úvod také překvapila, doma podlehla Štýrskému Hradci 5:6 po nájezdech.

V neděli odpoledne ji prověří Východočeši. „Musíme se poučit z chyb a jít dál. Situace ve skupině může být zamotaná. My i Frölunda do toho půjdeme na 120 procent, budeme si chtít odvést všechny tři body," uzavírá bojovně Radovan Pavlík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz