Ve Vítkovicích je jasno! Vrací se Holaň, tým povede se Šimíčkem a Philippem

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Po nedělní prohře v Olomouci skončili Mojmír Trličík, Ladislav Svozil, Darek Stránský, teď už mají ve Vítkovicích o nových trenérech jasno. Mužstvo přebírá Miloš Holaň, jenž už v klubu v minulosti působil, jeho asistenty budou sportovní ředitel Roman Šimíček a Radek Philipp.

Fanshop národního týmu

Vítkovice dosud vedl jako hlavní kouč Mojmír Trličík, přesně před rokem nahradil odvolaného Jakuba Petra. Už tehdy byl mezi vážnými kandidáty Miloš Holaň, mluvilo se o jeho možné spolupráci s Trličíkem, nakonec do trenérského štábu přišel Rostislav Klesla a záhy také Ladislav Svozil.

Holaň v minulé sezoně trénoval prvoligovou Porubu, tým místo něj později převzal František Výborný. Bývalý vynikající obránce, vítěz Zlaté hokejky 1993 a mj. bek Philadelphie či Anaheimu se nyní vrací do Vítkovic, kde hokejově vyrůstal a v letech 2004-06 dělal asistenta Vladimíru Vůjtkovi. V následující sezoně mužstvo vedl jako hlavní trenér, později ho nahradil Miroslav Fryčer.

Foto: hc-vitkovice.cz

Holaň odešel za trenérskou prací do norského Lillehammeru, vedl slovenský Zvolen, Spartu, Mladou Boleslav, ukrajinské kluby Berkut Kyjev a Něman Grodno, rakouský Feldkirch nebo Trenčín. V průběhu sezony 2015-16 převzal místo Pavla Rohlíka hokejisty Pardubic, které udržel mezi elitou, v ročníku 2017-18 byl pak odvolán. Poté přijal nabídku k práci ve zmíněné Porubě.

Nyní je Holaň novým hlavním koučem Vítkovic, spolupracovat bude se sportovním ředitelem Romanem Šimíčkem, jenž nedávno vedl Košice, Znojmo a ve Vítkovicích dělal asistenta Jakubu Petrovi. Dalším členem štábu byl jmenován někdejší zkušený obránce Radek Philipp – dosud asistent u vítkovického dorostu, kde ho vystřídá Darek Stránský.

NOVÉ TRENÉRSKÉ TRIO | Kormidlo A-mužstva Vítkovic přebírá Miloš Holaň. Asistovat mu budou současný sportovní ředitel Roman Šimíček a také dosud mládežnický trenér Radek Philipp. Podrobnosti připravujeme...

Zveřejnil(a) HC Vítkovice Ridera dne Pondělí 7. prosince 2020

Vítkovice jsou v aktuální tabulce Tipsport extraligy deváté, tým pod vedením Mojmíra Trličíka prohrál pět posledních utkání a nasbíral 19 bodů. V této sezoně jde o druhou změnu na pozici hlavního kouče. Na střídačce Pardubic skončil 21. listopadu Milan Razým, kterého nahradil Richard Král.

Případná trenérská škatulata signalizovalo vedení Vítkovic už po páteční domácí porážce s Pardubicemi. Sportovní manažer Roman Šimíček v prohlášení vyjádřil nespokojenost s výkony týmu i s prací trenérů, po dalším nezdaru v Olomouci klub přistoupil k odvolání stávajícího trenérského tria.

Nový štáb Vítkovic v čele s Milošem Holaněm převzal vítkovický tým dnes a poprvé s ním absolvoval trénink, úvodní utkání s novým obsazením střídačky čeká mužstvo v úterý, kdy se od 17:30 hodin představí na ledě Litvínova.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz