Ve stopách Guta. Talent Energie zaujal parádou, teď míří do Everettu

Foto: Markéta Křížová

Osud Jiřího Kulicha je prozatím nejistý, zato už Karlovy Vary oznámily odchod jiného reprezentačního mladíka z ročníku 2004. Dominik Rymon bude hrát kanadskou Western Hockey League za Everett Silvertips.

Rymon byl jedním z 23 českých hokejistů, kteří začátkem července prošli draftem kanadských juniorských soutěží. Za necelé tři týdny pak už obě strany, tedy jak Everett, tak Energie, potvrdily stěhování karlovarského odchovance.

„Jsem velice rád, že si mě vybral zrovna tento tým. Už se moc těším, až poznám jiný hokejový svět,“ uvedl Dominik Rymon hned po draftu pro web západočeského klubu.

Přestože si nevysloužil takovou pozornost jako Jiří Kulich, i jeho jméno už extraligoví fanoušci znají. Do nejvyšší soutěže nakoukl ke čtyřem utkáním. Žádný bod sice dosud nezaznamenal, ale to jenom proto, že mezi góly se už nepočítají vítězné pokusy ze samostatných nájezdů.

Rymon se letos v lednu blýskl na ledě Komety krásným zakončením!

V předchozí sezoně naskočil ke třinácti soubojům první ligy za Sokolov a zaznamenal dvě asistence, od té doby patřil k tahounům karlovarské juniorky. Pevnou pozici měl také v kádru reprezentace do 18 let, s níž se zúčastnil domácího Hlinka Gretzky Cupu i mistrovství světa v Německu.

Za osmnáctku v uplynulém ročníku odehrál 21 utkání s bilancí 3+9, absence řady hráčů ho následně pomohla dostat i do tréninkové sestavy dvacítky před mistrovstvím světa. Tu ovšem po úvodním kempu opustil.

Cestu do Kanady tak jako tak absolvuje. Nebude to však do Edmontonu, nýbrž do svého nového klubu v Everettu.

Foto: Jan Beneš, Český hokej

„Jsme velice rádi, že jsme s Dominikem podepsali smlouvu. Je to talentovaný hráč, který nám pomůže svou soutěživostí, rychlostí a schopností tvořit hru. Věříme, že dobře zapadne do našeho systému, a už se nemůžeme dočkat, až s ním budeme pracovat,“ řekl k jeho podpisu Dennis Williams, generální manažer a současně hlavní trenér Silvertips.

Pod ním zanechal skvělou stopu další český talent z podhůří Krušných hor Michal Gut, teď se na ni pokusí navázat osmnáctiletý Rymon. I od něj v klubu čekají hodně.

„Má vysoké hokejové IQ. Až se adaptuje na zámořský hokej, má potenciál stát se se svou pracovní morálkou špičkovým hráčem soutěže. Má všechny vlastnosti, které potřebuje, aby se v našem klubu mohl dále rozvíjet,“ poznamenal evropský skaut Everettu Alessandro Benin.

Foto: Martin Voltr

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz