Ve stopách Chlapíka. Talenti Menšík s Brabencem podepsali v QMJHL

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej / Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Po podpisu brankáře Pavla Čajana si angažmá v kanadských juniorkách zajistili také dva čeští útočníci ročníku 2003. Jakub Brabenec i Matouš Menšík budou hrát QMJHL za Charlottetown Islanders.

Den s týmem HC Slovan Ústí nad Labem

Oba mladíky si Charlottetown vybral na letošním draftu CHL – Brabence ze 35. a Menšíka z 95. příčky. A oba patří vůbec k tomu nejlepšímu, co jejich ročník v Česku nabízí.

Šestnáctiletý Jakub Brabenec, syn bývalého útočníka Kamila Brabence, na sebe nejvýrazněji upozornil únorovým gólem v životní extraligové premiéře za brněnskou Kometu.

Kromě toho zářil v extralize dorostu, kde v 15 zápasech nasbíral 34 bodů (12+22), naskakoval i za juniory (19 / 4+12) a po Novém roce si ho vytáhli trenéři prvoligových Litoměřic. Od Davida Bruka zároveň dostal laso i do reprezentační devatenáctky, s níž si zahrál na turnaji v Berlíně.

„V první řadě bych chtěl strašně moc poděkovat Kometě za to, jak mě vychovala. Moc si toho vážím a doufám, že si ještě někdy zahraji před brněnským publikem,“ uvedl Brabenec na webových stránkách Komety. „Beru to jako obrovskou příležitost do budoucna a krok dopředu ve své kariéře. Věřím, že je to nejlepší rozhodnutí, které mohu udělat.“

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Matouš Menšík je odchovancem Jihlavy, loni ale zamířil do prestižní akademie Kärpätu Oulu. Ve finské soutěži U18 si připsal 16 bodů (6+10) ve 34 zápasech.

Kapitán vítězného Kraje Vysočina z Olympiády dětí a mládeže 2018 byl předloni s 20 body nejproduktivnějším hráčem české reprezentace do 16 let, minulý podzim zase pomohl výběru U17 čtyřmi body k zisku bronzové medaile na turnaji World Hockey Challenge. Tam si zahrál rovněž Brabenec.

„Je pro mě pocta, že jsem podepsal s Charlottetownem smlouvu na další kapitolu mé hokejové kariéry. Neslyšel jsem o jeho organizaci nic než skvělé věci, těším se, až se potkám se svými novými spoluhráči,“ cituje Menšíka klubový web.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Islanders mají v čerstvé paměti parádní výkony Filipa Chlapíka, jenž hrál za klub mezi lety 2014 a 2017 a ve 173 utkáních zaznamenal 220 kanadských bodů. Následně zamířil do Ottawy. Jeho následovníci by se měli zařadit mezi základní kameny mladého kádru, který organizace staví.

„Oba hokejisté jsou na elitní úrovni a budou hrát v našem týmu významnou roli v této i nadcházejících sezonách. Jsme potěšeni, že se nám podařilo dotáhnout jejich podpisy, a těšíme se, až je uvidíme v akci na našem srpnovém kempu,“ řekl hlavní kouč a generální manažer Jim Hulton.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz