Ve druhé třetině si všechno sedlo, říká čtyřbodový Šalé

Foto: Erica Perreaux / Hockey Canada Images

(RED DEER, od našeho zpravodaje) Hlavním hrdinou vysokého vítězství osmnáctky nad Německem byl útočník Eduard Šalé, který v zápase zaznamenal hattrick a přidal i asistenci. Tři z jeho čtyř bodů přišly v průběhu prostřední části, kde Češi svého soupeře definitivně zlomili.

Bylo vítězství 7:2 tak jednoznačné, jak to na první pohled vypadá?
Musím říct, že první třetina nebyla úplně podle našich představ, trochu jsme si asi mysleli, že to půjde samo. Ale o první přestávce jsme si něco řekli a pak už se v naší hře začalo objevovat to, co jsme chtěli. Dodržovali jsme systém a nějak to vypadalo

Co jste tedy pro druhou třetinu změnili?
Začali jsme víc napadat soupeře a dostávali jsme z toho puky. A naopak jsme je sami neztráceli. Ve třetí třetině jsme polevili, zase tam byly chyby, ale myslím, že jsme to celkově zvládli dobře.

Vraťme se ještě na začátek. Mohl vás rychle vstřelený gól paradoxně trochu srazit?
Je to možné, dali jsme gól asi po třiceti vteřinách a trochu jsme přestali hrát.

Gól byl původně připsán Dominiku Badinkovi, ale dodatečně jste byl jako střelec označen vy. Jak ta situace vypadala?
Napadal jsem, puk vypadl na modrou, přejel jsem brankoviště, Dominik to tam nahodil a já jsem to tečoval.

Druhá třetina byla tak trochu vaše show. Ke gólu z první části jste přidal další dva a ještě asistenci…
Tam si to všechno sedlo. Měli jsme něco sehraného a perfektně jsem dostal puk do jízdy od Dvořky (Jakuba Dvořáka) a pak i od Dominika Petra. Při těch nájezdech jsem byl v plné jízdě, zakončil jsem a padlo to tam.

Hattrick jste završil parádní bekhendovou trefou. Bylo to spontánní, nebo to máte takhle naučené?
Tenhle bekhend zrovna zkouším často. Už jsem z toho nějaký gól dal a věřil jsem si na to i tentokrát, tak jsem to udělal.

Před posledním zápasem na turnaji máte zítra den volna. Jak ho strávíte?
Uvidíme. Domluvíme se s klukama, jako tým asi někam zajdeme, zrelaxujeme a pak nás čeká Amerika. To bude asi nejdůležitější zápas v boji o medaile.

Co od Spojených států očekáváte?
Jsou šikovní, mají silný tým, ale my musíme hrát náš hokej a dodržovat systém, který máme nastavený. Pokud to neuděláme, tak nás Amerika potrestá.

Dívali jste se na její zápas s Finy?
Sledovali jsme to do druhé třetiny, pak jsme jeli na zimák. Musím říct, že Finové odehráli dobrý zápas po taktické stránce. Celou dobu to drželi a zaslouženě vyhráli.

Sledujete i jiné zápasy na turnaji?
Abych řekl pravdu, tak ne, spíš hrajeme s klukama playstation. Ale teď jsme se podívali, protože je to soupeř z naší skupiny a zajímalo nás to.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz