Ve čtvrtek bude Třinec bez Růžičky! Ujčík ho potrestal

Třinci bude v jednom zápase chybět útočník Martin Růžička. Ten vyfasoval od předsedy disciplinární komise Viktora Ujčíka stopku za zákrok na boleslavského Marise Bičevskise.

Situace se stala ve druhém zápase semifinále. Forvard Ocelářů si počkal na Bičevskise v obranném pásmu Třince. Růžička za to potrestaný v zápase nebyl.

„Hráč, který upřednostnil zasažení soupeře před možností hrát puk, nicméně zneužil zranitelného postavení protihráče a při střetu vedeném z prostoru mimo jeho zorný úhel ho ramenem zasáhl do oblasti hlavy,“ stojí v tiskové zprávě.

Předseda disciplinární komise tak potrestal Martina Růžičku stopkou na jeden soutěžní zápas. Přihlédl navíc k tomu, že zkušený útočník nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a že Bičevskis neutrpěl (alespoň podle zápisu o utkání) žádné zranění.

Růžička tak bude moct hrát až v pátek ve čtvrtém zápase semifinále.

Pár sekund před zákrokem Růžičky byl ještě dohraný Petr Vrána od boleslavského Martina Pláňka. Třinecký útočník při pádu zasáhl nešťastně Jakuba Kotalu, který se z ledu zvedal hůře.

Druhý zápas přinesl nicméně emoce hlavně po konci. Mladá Boleslav protestovala proti vítěznému nájezdu Vladimíra Svačiny, ten přitom potvrdila za regulérní i komise rozhodčích Českého hokeje (včetně samotné IIHF).

Celé vyjádření předsedy disciplinární komise ELH k zákroku Martina Růžičky:

„Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu BK Mladá Boleslav zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Martina Růžičky na protihráče Marise Bicevskise v utkání HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav, které se hrálo 04. 04. 2022.

Po prostudování videozáznamu dospěl k závěru, že zákrok byl veden na protihráče v přímém držení kotouče, a to nikoli ve vysoké nájezdové rychlosti a s rukama u těla. Hráč, který upřednostnil zasažení soupeře před možností hrát puk, nicméně zneužil zranitelného postavení protihráče a při střetu vedeném z prostoru mimo jeho zorný úhel ho ramenem zasáhl do oblasti hlavy.

Předseda disciplinární komise ELH kvalifikoval zákrok jako nedovolený zásah do hlavy nebo krku a hráče Martina Růžičku (HC Oceláři Třinec) potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na 1 soutěžní utkání. Přihlédl přitom k tomu, že hráč nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a že protihráč neutrpěl podle zápisu o utkání při střetu zranění."

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz