Vašíček mění Havlíčkův Brod za Vrchlabí, pořád ho láká i extraliga

Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

28. června 2018, 15:49

Adam Bagar

Ambiciózní Vrchlabí se netají postupovými ambicemi. K návratu do druhé nejvyšší soutěže mu má pomoct také zkušený zadák Jiří Vašíček, jenž se stal další posilou podkrkonošského klubu. Stadion o příchodu hráče s 515 extraligovými starty na kontě informuje na svém webu.

HokejkaTV

Sedmatřicetiletý obránce působil ve druhé lize už v uplynulé sezoně, ale v Havlíčkově Brodě zapsal vinou zranění jen 25 zápasů. Přesto se zaskvěl 29 body. Ročník však musel předčasně odpískat, jeho táhlé zranění prstu na ruce nakonec musela vyřešit operace.

„Ambice klubu mě lákají, každý by měl hrát proto, aby vítězil a něco dokázal.“

Další sezonu u Bruslařů nepřidá. Z jednoho ambiciózního klubu míří ke druhému, kývnul na nabídku Vrchlabí. „Přiměl mě k tomu zájem klubového vedení a možnost skloubit angažmá s mým současným zaměstnáním ve Střída sportu,“ vysvětluje Jiří Vašíček.

Vrchlabí má do první ligy dovést trenérské duo Baďouček a Hlaváč »

Toho lákají postupové ambice Stadionu. „Cítil jsem opravdu velký zájem. Ambice mě lákají, každý by měl hrát proto, aby vítězil a něco dokázal. Moc rád pomohu i mladším spoluhráčům v rozvoji jejich kariéry,“ hlásí zkušený bek, který už se na nové parťáky těší.

„Osobně sice nikoho neznám, ale věřím, že se všemi v pohodě vyjdu a společně potáhneme za jeden konec provazu. Těším se už moc. Čeká nás navíc nový formát soutěže a proto věřím, že většina zápasů bude pro diváky ještě atraktivnější,“ pokyvuje Vašíček.

„Pokud mě v Hradci budou chtít využít, moc rád si před jejich fanoušky ještě zahraju.“

Ten má zkušenosti na rozdávání, mezi tuzemskou elitou odehrál celkem 515 utkání. Postupně oblékal dres Slavie Praha, Komety Brno, Pardubic a Hradce Králové. Nejraději asi vzpomíná na ročník 2007-08, kdy se sešívanými slavil svůj jediný mistrovský titul.

Ambiciózní Vrchlabí má první posily, končí ale veterán Filip »

Naposledy se v extralize představil v sezoně 2015-16 v hradeckých barvách a jak přiznává, rád by si ještě soutěž zahrál. „Láká mě to, jsem hráč Hradce. Pokud mě budou chtít využít, moc rád si před jejich fanoušky ještě zahraju,“ zasní se na závěr Jiří Vašíček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz