Vary v baráži zabraly. Další domácí prohra by už byla problém, ví Vrdlovec

Foto: Jan Čech (Karlovarský deník), hokejkv.cz

Karlovy Vary v tabulce opět přeskočily Kladno. Rytíři se radovali v prvním zápase, ale odveta v rámci 4. barážového kola už patřila Energii. Ta v bojích o extraligovou příslušnost zapsala první tříbodovou výhru! „Jsme rádi, že to vyšlo. Dvě domácí prohry by už mohly být problém, nejspíš by nám ostatní celky už odskočily,“ říká střelec dvou gólů Daniel Vrdlovec.

NHL 20

Karlovy Vary ale opět nevstoupily do utkání ideálně. Skóre totiž otevřel ve 4. minutě Daniel Kružík. „Přišlo mi, že jsme nezačali úplně špatně, ale dostali jsme z ojedinělé akce gól. To se může stát, je to hokej. Jsme především rádi, že jsme to nezabalili a nakonec otočili,“ těší Vrdlovce. Obrat nastartoval v 8. minutě Martin Kohout, který svojí brankou v oslabení dodal týmu potřebný impuls. „Určitě nás to nastartovalo, celý tým se poté zvedl, začali jsme si víc věřit,“ vysvětluje karlovarský forvard.

A Energii se pak konečně podařilo dostat do vedení. První zásah večera zaznamenal v čase 10:58 Daniel Vrdlovec, když šikovně tečoval Podlipnikovu střelu. Karlovarská dvaašedesátka pak přidala ještě pojistku na konci 55. minuty, kdy dorážela střelu dalšího slovinského reprezentanta, Sabahudina Kovačeviče. „Určitě to povzbudí sebevědomí, ale byly to takové šťastné trefy. Jsem za ně samožrejmě rád, pro tým je super, že se vyhrálo. A jsem rád, že jsem k tomu mohl pomoct,“ říká skromně osmadvacetiletý útočník.

Achillovou patou vítěze WSM Ligy je stále využívání přesilových her. Energetici hráli třiadvacet početních výhod, z čehož dokázali až ve čtvrtém utkání zásluhou právě Vrdlovcovy dorážky poprvé přesilovku zužitkovat. „Zrovna mě to trefilo do nohy, takže to nebyla žádná sehraná akce,“ směje se střelec. „Ale nahození do brány, šli jsme za tím a odrazilo se to. Musíme se snažit to tam doklepat, protože jsme si už uvědomili a všimli, že v baráži nebudou padat nějaké krásné góly do prázdné. Prostě nahodit na bránu, dorvat to tam zuby, nehty,“ ví Vrdlovec.

Parádní obranný zákrok útočníka Jakuba Fleka

Kladenští si ovšem o potrestání koledovali, když soupeři nabídli hned sedm početních výhod. „Asi to bylo tím, že ta utkání gradují, bylo to už takové vyhrocené,“ myslí si Daniel Kružík. Rytíři měli taktéž mnoho přesilovek, nicméně i oni se stále v této herní discpilíně hledají a nedisciplinované Karlovarské potrestat nedokázali. „Vary naopak také měly hodně vyloučených hráčů. Jediná škoda je, že jsme přesilovky nedokázali využít. Na druhou stranu jsme kromě jedné ubránili všechna oslabení, klobouk dolů před klukama, co na něj chodí,“ dodává Kružík.

V čem byl rozdíl mezi tímto a nedělním střetnutím obou soupeřů? „Rozdíl? Asi domácí prostředí,“ usmívá se šťastnější ze dvou Danielů, Vrdlovec. Výhodu domácho připouští i kladenský Kružík. „Na našem menším kluzišti je to pro nás trochu lepší, jsme na to zvyklí. Naopak pro týmy, které jdou z většího kluziště na menší, to bývá trochu těžší. Tentokrát to ale bylo taky neproměněnými šancemi, nekoukáme na to, zda hrajeme venku, nebo doma.“

Dukla srazila Vervu a v baráži šla do trháku, Energie přehrála Rytíře »

Dalším soupeřem Západočechů bude Litvínov, přes který mohou po pátečním utkání poskočit v tabulce na druhou příčku. „Bude to těžké, jako každý zápas v baráži, ale budeme bojovat a uděláme pro to všechno,“ burcuje útočník Energie.

Na Rytíře pak čeká jihlavská Dukla, se kterou v prvním kole baráže prohráli 0:4. „Určitě to hodláme napravit. Zaměříme se na chyby, které jsme dělali v prvním zápase, budeme se snažit od začátku na Jihlavu vlétnout, oni také hrají bruslivý hokej, je to nepříjemný soupeř. Ale hrajeme doma, diváci nás poženou, takže se budeme snažit vyhrát,“ hlásí Daniel Kružík.

Sestřih utkání HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz