Vary, nebo Kanada? Ani jedno by nebyl krok zpátky, myslí si Bednář

Foto: Martin Voltr

Karlovy Vary už s ním na jaře tak trochu přestaly počítat. Talentovaný gólman Jan Bednář přesto zatím neví, zda nezůstane doma. A to ani po draftu CHL, kde si ho tým Acadie-Bathurst Titan vybral jako druhého v pořadí.

Generali Česká Cup

Příští měsíc oslaví Bednář osmnácté narozeniny, i tak už má na kontě 28 extraligových startů. Něčím podobným se moc jeho brankářských vrstevníků po světě chlubit nemůže. Nyní se mu však otevřela možnost jít do QMJHL, tedy vrátit se zpět mezi mládežníky.

„Ona to sice je juniorská liga, ale je to nejlepší juniorská liga na světě. Já si myslím, že to má obrovskou kvalitu,“ soudí v rozhovoru na webu Energie. „Nikdy jsem tam nehrál, takže nedokážu říct, jestli by to byl krok zpět, nebo dopředu, ale jsem si 100% jistý, že ta liga kvalitu má. Ať se rozhodnu jakkoliv, tak si myslím, že to nebude krok zpátky,“ povídá.

Karlovarský čahoun byl v letní přípravě Karlových Varů jedním z pěti gólmanů. Protože klub na konci loňského ročníku počítal s tím, že Bednář odejde, za Filipem Novotným začal chystat pozici dalším mladíkům. Nové smlouvy podepsal s Jakubem Kašparem, Adamem Horákem i Patrikem Hamrlou.

Také vzhledem ke koronaviru ale zatím není jisté, jaké budou mít na místo dvojky naděje. Bednář by je totiž ani nemusel „pustit“.

„Opravdu nevím, jak to bude teď probíhat. Nějaké možnosti mám, ale opravdu nedokážu říct, jestli příští rok budu tady, nebo půjdu tam. To se rozhodne v několika následujících týdnech, ale teď doopravdy nevím, jak to dál bude,“ kroutí hlavou. Po draftu CHL navíc ještě s nikým ze zámořského klubu nemluvil. „Snad tento týden by měl proběhnout nějaký rozhovor,“ upřesňuje.

Nadaný čahoun přišel na řadu hned jako druhý za Rusem Matvejem Petrovem, ukázali na něj zástupci Acadie-Bathurst Titan. Klub sídlí téměř na samém východě pevninské Kanady a o síle jeho jména svědčí, že před dvěma lety vyhrál Memorial Cup.

Velkou stopu v něm dříve zanechali Roberto Luongo či Patrice Bergeron, historii před přestěhováním klubu z Lavalu (v roce 1998) zase jasně dominují vzpomínky na Maria Lemieuxe. A kdo by si nechtěl zahrát v hale, pod jejímž stropem visí vyřazená čísla takových celebrit...

„Jsem rád, že si mě vybrala takhle skvělá organizace, jako je Acadie-Bathurst. Teď jen počkáme, jak se to bude dál vyvíjet a uvidíme, kde příští sezonu budu. Určitě jsem rád, že mám v zádech takovou organizaci,“ pokyvuje Jan Bednář.

Nic to nemění na tom, že hlavní draft ho letos teprve čeká. Kluby NHL by na něj mohly ukázat možná ve třetím kole, ale u brankářů se pořadí odhaduje obzvlášť těžko. „Je to loterie a bude záležet na tom, jak se začnou ti gólmani brát. Jakmile se vezme jeden brankář ve druhém kole, tak to většinou chodí rychleji,“ myslí si Bednář.

Jenom škoda, že ještě několik měsíců zůstane v nejistotě. „Bylo by lepší, kdyby to bylo teď, měli bychom to už za sebou a věděli bychom, na čem jsme. Teď musíme čekat a nikdo z nás vůbec neví, kdy to bude. Nejsem naštvaný, ale spíš nedočkavý,“ líčí na karlovarských stránkách.

Aspoň ale ještě může svou pozici vylepšit. To bere jedině pozitivně! „Vždycky je to výhoda. Loňská sezona ode mě nebyla úplně taková, jaká bych chtěl, aby byla. Je to šance ukázat, že na to mám a že ty kvality na to jednou chytat v NHL mám,“ dodává.

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz