Varaďa oznámil nominaci na MS. Loučí se Koffer či Bednář

Foto: Ondřej Kalát

Reprezentační dvacítka zná nominaci na domácí mistrovství světa. Úplně konečná ale stále není, dva hokejisté opustí tým během samotného šampionátu.

Nový fanshop

Realizační tým měl zčásti jasno už před víkendem, kdy Češi odehráli dva přípravné zápasy se Švédskem (1:5) a Slovenskem (4:2). Výkony v těchto duelech mu vyřešily poslední otazníky.

Z brankářské čtveřice se šampionátu nezúčastní nejmladší Jan Bednář z Karlových Varů, do mistrovství půjdou Lukáš Dostál, Lukáš Pařík a Nick Malík. I podle nasazení v přípravných utkáních vše nasvědčuje tomu, že právě toto pořadí bude odpovídat jejich hierarchii; Malík věkem stále ještě patří do osmnáctky.

„Rozhodování o zúžení sestavy bylo zvláště u některých hráčů velmi složité.“

V obranných řadách trenéři vyškrtli Miroslava Kuklu, přesto v nominaci stále zůstávají čtyři hokejisté z litoměřického projektu „Dukla“. Do týmu se mimo to dostali i zadáci Karel Klikorka a Ivan Lytvynov, kteří nastoupili za dvacítku poprvé až v listopadu; pro Lytvynova šlo o úplnou reprezentační premiéru.

Osmičku obránců doplňuje čtrnáct útočníků. S týmem se loučí Filip Koffer, Martin Lang a Jaroslav Brož; první dva dorazili na kemp ze zámoří, zatímco Brož byl dvakrát povolán z pozice náhradníka.

Překvapením na soupisce z pohledu úvodu sezony je Ondřej Pavel z USHL, jenž před tímto víkendem nastoupil za národní tým naposledy na Memoriálu Ivana Hlinky v roce 2017.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

„Rozhodování o zúžení sestavy bylo zvláště u některých hráčů velmi složité. S kolegy trenéry jsme ještě večer po zápase se Slovenskem dlouho vše probírali. Všem pěti hráčům, kteří opustili tým, jsme popřáli hodně štěstí, zdraví a úspěchů v kariéře a současně poděkovali za jejich práci a snahu v průběhu celého přípravného kempu,“ říká hlavní trenér české dvacítky Václav Varaďa.

Z 22 hráčů v poli, kteří s týmem pokračují, může být na soupisku pro mistrovství světa zapsáno 20. Před startem turnaje tak trenéři nechají některá místa volná a dva hokejisté opustí tým až během šampionátu. Ten startuje v Ostravě a Třinci 26. prosince, Češi hrají první den od 15 hodin s Ruskem.

Celkově figuruje v aktuální nominaci jedenáct hráčů z domácích klubů, devět z kanadských juniorských soutěží, jeden z americké, jeden z farmářské AHL, dva z Finska a jeden ze Švýcarska.

Nominace na mistrovství světa do 20 let

Brankáři (3):
Nick Malík (HC Oceláři Třinec), Lukáš Pařík (Spokane Chiefs, WHL), Lukáš Dostál (Ilves Tampere, Finsko).

Obránci (8):
Martin Hugo Haš (Tappara Tampere, Finsko), Tomáš Dajčar, Jan Mlčák (oba HC Stadion Litoměřice), Radek Kučeřík (Saskatoon Blades, WHL), Karel Klikorka (BK Mladá Boleslav), Ivan Lytvynov (ČEZ Motor České Budějovice), Libor Zábranský (Moose Jaw Warriors, WHL), Šimon Kubíček (Seattle Thunderbirds, WHL).

Útočníci (14):
Karel Plášek (HC Kometa Brno), Jan Myšák (HC VERVA Litvínov), Petr Čajka (Servette Ženeva, Švýcarsko), Jan Šír (Bílí Tygři Liberec), Vojtěch Střondala, Otakar Šik (oba HC Stadion Litoměřice), Ondřej Pavel (Fargo Force, USHL), Jan Jeník (Hamilton Bulldogs, OHL), Matěj Pekař (Barrie Colts, OHL), Jaromír Pytlík (Sault Ste. Marie Greyhounds, OHL), Michal Teplý (Winnipeg Ice, WHL), Adam Raška (Rimouski Oceanic, QMJHL), Matěj Blümel (HC Dynamo Pardubice), Jakub Lauko (Providence Bruins, AHL).

Realizační tým:

Generální manažer: Filip Pešán
Manažer týmu: Otakar Černý
Hlavní trenér: Václav Varaďa
Asistenti: Patrik Eliáš a Aleš Krátoška
Trenér brankářů: Radek Jirátko
Video trenér: Dalibor Pail
Kondiční trenér: Martin Výtisk
Kondiční trenér: Radek Hlavatý
Lékař: MUDr. Miroslav Budoš
Fyzioterapeut: Martin Výtisk
Psychoterapeut: MUDr. Dušan Randák
Maséři a kustodi: Jan Vejvoda a Václav Vejvoda
Media manažer: Ondřej Kalát

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz