Varaďa nechá Myšáka sedmnáctce: Když udrží výkony, šanci u nás dostane!

Foto: Karel Švec, Český hokej

Byl na roztrhání, Jan Myšák by v listopadovém reprezentačním termínu teoreticky mohl nastoupit za výběry do 17, 18 i do 20 let. Litvínovský talent se původně objevil v nominaci nejstarší kategorie pro domácí turnaj v Hodoníně, ovšem nakonec se tam nepředstaví. „Dohodli jsme se, že Honzu necháme sedmnáctce," vysvětluje hlavní kouč dvacítky Václav Varaďa.

Plekanec Chance liga

Trenérský štáb reprezentace dvacetiletých vyšel vstříc mladším kolegům, rozhodnutí padlo po zralé úvaze. „Sedmnáctka jede na turnaj do Kanady, který je v této kategorii neoficiálním mistrovstvím světa. Bylo by dobré, kdyby český tým mohl nastoupit v nejsilnějším složení. Honza je pro sedmnáctku klíčový hráč," připomíná Varaďa.

Sám by litvínovského žolíka rád vyzkoušel. Myšák jako jeden z mála talentů pravidelně hraje Tipsport extraligu. A dokáže se prosadit. „O Honzovi velmi dobře víme, teď jsme však došli k závěru, že bude prospěšnější, pokud se zúčastní turnaje v Kanadě. S Honzou jsem mluvil, situaci jsme probrali. Řekl jsem mu, že u nás určitě nadále má otevřené dveře," připomíná kouč dvacítky.

Ačkoli je Myšákovi stále jen šestnáct let, trenéři juniorské reprezentace dvacetiletých o něm vážně uvažovali. A nadále uvažují. „Pokud Honza udrží výkony a bude nadále takhle pokračovat v extralize, zařadili bychom do nominace devatenáctky, kterou v prosinci čeká turnaj v Kanadě. Odjel by se tam poprat o nominaci na závěrečný kemp dvacítky před světovým šampionátem ve Vancouveru," přibližuje Varaďa.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Věk podle něj nehraje roli. „V žádném případě! Honza Myšák se v dospělém hokeji dobře adaptoval. Hraje velmi dobře," souhlasí. Trenérský štáb dvacítky bude litvínovského mladíka sledovat na akci sedmnáctky. „Pojede se svým ročníkem, měl by dominovat a být top hráčem českého týmu. Myslím, že mu tenhle turnaj hodně dá. A pro sedmnáctku bude posilou," konstatuje Varaďa.

Realizačnímu týmu dvacítky slouží ke cti, že oželí lákavé zařazení jedné z nejmladších hvězdiček domácí soutěže. Sedmnáctku čeká náročný turnaj v kolébce hokeje. Je dobře, že bude kompletní. „Přesně takhle se na to díváme. Když Honza udrží výkonnost, u nás určitě šanci dostane," opakuje Varaďa.

Místo Myšáka byl do nominace výběru dvacetiletých dodatečně zařazen útočník Radim Toman z Vítkovic. Svěřenci trenérů Varadi, Eliáše a Krátošky podstoupí od 9. do 11. listopadu generálku na mistrovství světa. Listopadový Turnaj čtyř zemí hostí Hodonín, zúčastní se ho také výběry Švédska, Finska a Ruska.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Nominace dvacítky na turnaj v Hodoníně

Brankáři:
Jakub Škarek (Lahti, Finsko), Lukáš Dostál (Třebíč).

Obránci:
Jakub Galvas (Olomouc), Michael GasparDavid Kvasnička (oba Litoměřice), Matyáš Zelingr (Kladno), Martin Hugo Haš (Tampere, Finsko), Jakub Müller (Lappeenranta, Finsko), Dalimil Mikyska (Třebíč).

Útočníci:
Jakub PourJaroslav Dvořák (oba Litoměřice), Karel Plášek (Kometa Brno), Ondřej Machala (Pardubice), Jan JeníkMichal Teplý (oba Liberec), Jan Hladonik (Třinec), Ondřej Chrtek (Benátky nad Jizerou), Jakub Navrátil (Přerov), Lukáš Rousek (Sparta Praha), Jan SüssVojtěch Střondala (oba Třebíč), Radim Toman (Vítkovice).

Realizační tým:

Manažer: Otakar Černý
Hlavní trenér: Václav Varaďa
Asistenti trenéra: Aleš Krátoška a Patrik Eliáš
Trenér brankářů: Radek Jirátko
Videotrenér: Lukáš Lotko
Lékař: MUDr. Miroslav Budoš
Fyzioterapeut: Martin Výtisk
Kustod: Jan Vejvoda
Kustod/masér: Václav Vejvoda

Program turnaje v Hodoníně

Pátek 9. listopadu:
15:00 Finsko – Rusko
18:30 Česko – Švédsko

Sobota 10. listopadu:
15:00 Švédsko – Finsko
18:30 Česko – Rusko

Neděle 11. listopadu:
15:00 Rusko – Švédsko
18:30 Česko – Finsko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz