Vancouver změní tvář. Sedinové po 18 letech končí v NHL

Slavné bratrské duo se po osmnácti sezonách strávených ve Vancouveru loučí s profesionálním hokejem. Švédská dvojčata to oznámila ve veřejném dopise pro fanoušky organizace Canucks.

Plekanec Chance liga

V létě bylo kladeno na Sediny hodně dotazů ohledně jejich pokračování v NHL. "Máme ještě rok na rozhodnutí. Sedneme si s rodinou a až si budeme jistí, dáme vědět," odpověděli.

No a teď to přišlo. Legendární švédská dvojice nadobro opouští nejlepší hokejovou ligu světa. "Mysleli jsme si, že se rozhodneme až po základní části, ale máme jasno. Takhle je to pro nás všechny nejlepší. Oznamujeme to už teď, protože s vámi chceme sdílet ty poslední tři zápasy. S vámi fanoušky, spoluhráči, přáteli, trenéry, rodinami. Všem Vám chceme poděkovat!"

Elias Pettersson, Bo Horvat, Brock Boeser, Adam Gaudette, Olli Juolevi. Mladíci, kteří jednou jistě tuto organizaci potáhnou za tíženým pohárem, se brzy stanou nedílnou součástí týmu. Vyrostou z nich takové hvězdy, jakými byli Sedinové?

"Nyní přenecháváme vedení Canucks další generaci. Tento tým je v těch nejlepších rukách, směřuje tím správným směrem. Jsme si jistí, že bude následovat slibná budoucnost pro tenhle klub."

Lepší na draftu 1999 byl jen český útočník Patrik Štefan, Sedinové ale z celého seznamu odehráli v nejlepší lize zdaleka nejvíce. Oba mají totiž na kontě více než 1300 zápasů. Oba mají za sebou jednu stobodovou sezonu, Henrik zaznamenal 112 bodů v sezoně 2009/10, Daniel 104 o rok později.

Asi není vhodné a férové bratry nějak porovnávat, oba mají na úspěchu Canucks stejný podíl. Henrik má o jednu individuální trofej více a to jen díky kapitánskému céčku. V roce 2010 si zasloužil Hart Memorial Trophy a Art Ross Trophy, o šest let později ještě King Clancy Memorial Trophy. Danielův nejúspěšnější rok nadešel o sezonu později, kde získal Art Ross Trophy a Ted Lindsay Trophy.

"Být součástí této rodiny 18 let bylo tím nejlepším obdobím v životě. Ale nadešel čas se naplno věnovat našim rodinám. Přišel čas pomáhat dětem každý večer s domácími úkoly, být součástí každé narozeninové oslavy, každé rodinné večeře."

"Jak jsme už řekli, Vancouver se stal naším domovem. I pro naši rodinu. Chceme tu zůstat ještě dlouho po odchodu z hokejové scény. Město nám toho tolik dalo a my mu máme stále ještě co vracet. A to se nezmění"

Loučení přijde při posledním domácím zápase, tedy ve čtvrtek proti Arizoně. Úplně poslední utkání v NHL odehrají bratři v sobotu na ledě Edmontonu, a tak trochu symbolicky předají štafetu místní vycházející hvězdě, Connoru McDavidovi.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz