Vampola ještě nekončí! Mistr světa pomůže Kladnu, přemluvil ho Jágr

Foto: Jan Čech (Karlovarský deník), hokejkv.cz

27. června 2018, 12:18

Adam Bagar

Zkušený útočník Petr Vampola přehodnotil své rozhodnutí ukončit kariéru, pokračuje ve druhé nejvyšší soutěži. Ale už ne v Českých Budějovicích, mistr světa z roku 2010 kývnul na nabídku Jaromíra Jágra a v příští sezoně 2018-19 bude oblékat dres Kladna.

Zlatá hokejka

V uplynulé sezoně chtěl strašně moc pomoct Motoru zpátky mezi elitu, ale nepovedlo se. Po zklamání oznámil, že s hokejem končí. „Tenkrát jsem byl na devadesát procent přesvědčen o tom, že se budu věnovat jiným věcem. I odloučení od rodiny pro mě bylo těžké, jelikož jsem byl v Českých Budějovicích jen se synem a zbytek rodiny v Praze. Takto jsem to řekl i vedení Motoru a oni to respektovali,“ líčí na svém facebookovém účtu Petr Vampola.

„Napsal mi něco ve smyslu: Je škoda končit takto „mladý“, pojď ještě hrát na Kladno. Budeme hrát spolu a zkusíme Rytíře dostat zpátky do extraligy.“

„Za nějaký čas ležím u bazénu na dovolené, kde už jsem byl jako „důchodce“ a pípne mi sms od člověka, kterého beru jako kamaráda, ale zároveň za jednu z největších postav světového hokeje a můj vzor, který jsem odmalička obdivoval. Napsal mi něco ve smyslu: Je škoda končit takto „mladý“, pojď ještě hrát na Kladno. Budeme hrát spolu a zkusíme Rytíře dostat zpátky do extraligy,“ popisuje útočník konverzaci s legendárním Jaromírem Jágrem.

Nejdřív jsem říkal, že už ne, ale pak mě to začalo šrotovat v hlavě

Mistr světa z roku 2010 nejdřív o tom nechtěl ani slyšet. „Nejdřív mi problesklo hlavou, že už ne, že už je konec a budu se věnovat jiným věcem. Ale pak mě to začalo šrotovat v hlavě, napsali jsme si nějaké sms, párkrát si zavolali a já nad tím začal přemýšlet.“ Nacházel klady. „Na stadionu jsem za 35 minut. Můžu být doma s rodinou a vzít s sebou opět mladého, mít ho pod kontrolou a ještě využít kvalitu Kladna, které s mládeží pracuje skvěle.“

Foto: Martin Kurfiřt

Na kladenské nabídce ho láká ještě něco. „Hlavně si opravdu na své poslední štaci zahrát s Jardou Jágrem, zažít nějaký úspěch a hlavně srandu i radost z hokeje,“ pokyvuje Vampola, který na kamarádovu nabídku kývnul a v úterý se domluvil na spolupráci pro příští prvoligovou sezonu. „Je to pro mě výzva dokázat se připravit dobře na sezonu, abych Kladnu pomohl do extraligy. Je to úplně stejný úkol jako byl v Motoru,“ uvědomuje si Petr Vampola.

„Věřím tomu, že mám pořád co nabídnout a něco ve mně ještě je.“

„Tam se to letos nepovedlo a upřímně říkám, že mě to doteď hodně mrzí. Ale život jde dál a já věřím, že to lidi hlavně v Českých Budějovicích pochopí,“ přeje si zkušený útočník. „Chtěl bych tam všem za všechno poděkovat. Hlavně fanouškům, protože ti jsou opravdu neskuteční. Díky nim a té parádní atmosféře jsou zápasy Motoru pro všechny zážitkem,“ chválí Vampola, jenž hrál na českých kluzištích i za Vsetín, Plzeň, Liberec či Mladou Boleslav.

Doufám, že už maká i Jarda, aby to vše nebylo na nás ostatních

Nyní svou bohatou kariéru zakončí v Kladně. „Budu dělat maximum, abych mu co nejvíc pomohl. Věřím tomu, že mám pořád co nabídnout a něco ve mně ještě je. Doufám, že už maká a něco dělá i Jarda, aby to vše nebylo na nás ostatních,“ směje se šestatřicetiletý hokejista. „Strašně si přeju, aby vše vyšlo, jak si každý z nás přeje. Aby na Kladně všechno fungovalo a my i fanoušci se bavili hokejem,“ zakončuje své podívání bývalý reprezentant.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz