Valašské Meziříčí má nového trenéra, Bobry převezme Doboš

Foto: hcvm.cz

Novým trenérem druholigového Valašského Meziříčí se v pondělí stal Josef Doboš. Osmapadesátiletý kouč ve funkci vystřídal Jiřího Weintritta, který v klubu minulý týden po vzájemné dohodě skončil. Na pozici asistenta setrvá Lukáš Plšek.

partneři českého hokeje

Pátý celek skupiny Východ bez hlavního kouče příliš dlouho nevydržel. Když byl před čtyřmi dny oznámen konec Jiřího Weintritta, bylo to pro hokejovou veřejnost poměrně překvapivé rozhodnutí. Jako jeho nástupce byl nyní vybrán Josef Doboš.

„Jsem rád, že se nám podařilo přivést trenéra s citem pro druhou ligu. Věřím, že dokáže tým uklidnit především v koncovce a zlepšit přesilové hry,“ uvedl pro klubové stránky sportovní manažer Bobrů Petr Dvořák.

„Jsem rád, že se nám podařilo přivést trenéra s citem pro druhou ligu. Věřím, že dokáže tým uklidnit především v koncovce a zlepšit přesilové hry.“

Doboš v osmdesátých a devadesátých letech válel v první lize za Opavu, na sklonku kariéry si střihl krátké angažmá v Novém Jičíně. Na východě České republiky nastartoval i svoji trenérskou kariéru: nejprve vedl juniorku Slezanu a u hlavního týmu působil jako asistent. Stejné role měl následně v Novém Jičíně, kam odešel před sezonou 2007/08.

 

V klubu ale vydržel jen dva roky. V roce 2009 dostal nabídku z nejvyšší polské soutěže, kde tři sezony vedl mužstvo KTH Krynica. Po krátkém návratu zpátky do Opavy vyslyšel volání Osvětimi. U týmu před svým odvoláním působil tři roky, naposledy bylo jeho jméno spojeno s celkem Naprzód Janów.

Teď má před sebou další štaci ve druhé lize. Valašské Meziříčí se aktuálně nachází na pátém místě východní skupiny a na přímý postup do semifinále play off ztrácí deset bodů. Mužstvo tak s největší pravděpodobností čeká předkolo vyřazovací části.

„Kvůli rodině jsem se chtěl vrátit do Česka, abych byl blíže vnoučatům, a když přišla tato nabídka, tak jsem ji vzal jako velkou výzvu.“

„Je to pro mě hlavně další výzva. Osm let jsem strávil v Polsku, kde jsem trénoval extraligu. Kvůli rodině jsem se chtěl vrátit do Česka, abych byl blíže vnoučatům, a když přišla tato nabídka, tak jsem ji vzal jako velkou výzvu,“ vysvětluje Doboš.

Nový kouč už s týmem absolvoval pondělní trénink. Trenérská premiéra na lavičce Bobrů bude pro Doboše velmi pikantní: Valašské Meziříčí totiž ve středu čeká souboj s Opavou, kde osmapadesátiletý trenér strávil většinu hokejové kariéry.  

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz