Vála, Vildumetz nebo Bartejs. Prvoligové kluby hlásí posily!

21. listopadu 16:07

Marek Hedbávný

Chance liga se po více než měsíci opět rozjela. Není divu, že po takové době došlo k nemalým změnám v kádrech. Tady je přehled přestupových novinek.

Pojď hrát hokej

SK Horácká Slavia Třebíč

Tomáš BARTEJS. Vzhledem k tomu, že v Kometě začínají sezonu obránci ze zámoří, tak to nemá Bartejs lehké. Nově má tedy střídavé starty do mateřské Třebíče. Bartejs má s Brnem dva tituly, trenéři si cenili především jeho bojovnosti.

Matúš HLAVÁČ. Třebíč musela po odchodech Šimona Szathmáryho a Václava Čejky najít posily. Obraně pomůže – stejně jako v loňské sezoně – olomoucký mladíček Matúš Hlaváč.

Matouš HRUBEC. Za Třebíč kdysi hrál jeho starší bratr Šimon, teď oblékl dres HST i on. Devatenáctiletý útočník strávil začátek této sezony v českobudějovické juniorce.

HC Baník Sokolov

Tomáš VILDUMETZ. V minulé sezoně byl nejlepším hráčem Ústí nad Labem a letos už hraje za Karlovy Vary. V Energii ale nemá tak výraznou roli, proto si většího vytížení užije v partnerském Sokolově.

David SÝKORA. Novou tváří v sokolovské sestavě je i devatenáctiletý obránce David Sýkora, který přichází z juniorky Mladé Boleslavi (letos 9 zápasů, 1+3).

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

HC Stadion Vrchlabí

Ondřej VÁLA. Loni hrál v zámořské AHL, letos se vrátil do Pardubic. Urostlý obránce za ně zatím odehrál pět utkání (bez bodu), teď dostal možnost rozehrát se v partnerském Vrchlabí.

Tomáš ZEMAN. V sestavě Vrchlabí pro sobotní zápas v Benátkách nad Jizerou se objevil také mladý útočník Tomáš Zeman. Juniorský reprezentant zářil v letní přípravě, v extralize ale dosud v sedmi zápasech nebodoval. Ani nebyl moc vytížený. Jeho starty v Chance lize jsou proto logické.

Jaroslav MOUČKA. Comeback do Chance ligy hlásí bojovník Jaroslav Moučka, který loni působil v Přerově. Letos měl hrát druhou ligu za Dvůr Králové, jenže stihl pouze tři duely (2+5). Teď třetí nejvyšší soutěž stojí, Moučka tedy pomůže Vrchlabí.

Foto: Martin Voltr

AZ Heimstaden Havířov

Tomáš DAJČAR a Ivan LYTVYNOV. V havířovské sestavě po restartu chyběl nadějný obránce Tomáš Dajčar, který je dlouhodobě zraněný. Nehrál ani Ivan Lytvynov, jehož si stáhly České Budějovice.

Zahraničí

Darby LLEWELLYN. Loňský tahoun Chomutova se do Evropy zatím nevrátí. Podepsal smlouvu s Tulsou, účastníkem farmářské ECHL.

Foto: Kateřina Kundertová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz