Vachovec opouští Energii, na rok se upsal polskému Krakovu

Foto: cracovia.pl

Drtivou většinu kariéry strávil Michal Vachovec v mateřských Karlových Varech, teď se poprvé vydává na zahraniční angažmá. Někdejší juniorský reprezentant bude hrát za polský Krakov, kde se dohodl na roční smlouvě.

Plekanec Chance liga

Představitelé Cracovie informují o příchodu Vachovce na svém webu. Šestadvacetiletý rodák z Karlových Varů se po uzavření kontraktu zapojil do společné přípravy týmu, který patří k nejlepším v Polsku a startoval také v Lize mistrů.

Pokud nepočítáme zápasy ruské juniorské MHL (ovšem v barvách Energie), jde Vachovec poprvé za hokejem do zahraniční soutěže. Za zády nechává sedm extraligových sezon, všechny absolvoval v barvách Západočechů.

Po skončení uplynulého ročníku bylo zřejmé, že někdejší juniorský reprezentant a účastník mistrovství světa hráčů do 18 let 2010 z Energie odejde. Nakonec si vybral polský Krakov. "Jsem velmi šťastný, z uzavření smlouvy mám radost. Slibuji, že na ledě udělám maximum pro úspěch," citují Vachovce stránky Cracovie.

Foto: cracovia.pl

Do polského klubu nedávno zamířil také jeho krajan a bývalý spoluhráč Štěpán Csamangó, který po odchodu ze západu Čech působil ve Znojmě. Během minulé sezony sehrál Vachovec za Energii 32 utkání první ligy, vstřelil v nich gól a přidal dvě nahrávky. Dalších pět startů, jednu trefu a asistenci zaznamenal v baráži.

Útočník, jenž se jednou představil v letním kempu pro případné kandidáty reprezentace dospělých, oblékal také dres Ústí nad Labem, v minulosti vypomáhal rovněž Kadani, Mostu nebo druholigovému Sokolovu.

Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz