V Třinci končí čtyři hráči. Litvínov jedná o trenérech, pojistil si Gerháta

Foto: hcverva.cz

Ještě před prvním květnem, kdy se v extralize naplno roztočí přestupový kolotoč, hlásí zajímavé novinky v Třinci a Litvínově. Oceláři oznámili odchod kvarteta hráčů, Verva naopak prodloužení spolupráce s pěti hokejisty, další dva jsou navíc před podpisem nové smlouvy.

Nový fanshop

Nový tříletý kontrakt pod Krušnými horami podepsal František Gerhát. Slovenský útočník hájí litvínovské barvy už od roku 2008, letos v Česku vstoupí do jedenácté sezony. Celkem v elitní tuzemské soutěži nasbíral 399 startů a 76 bodů za 30 branek a 46 nahrávek.

"O novém trenérovi i složení realizačního týmu jednáme, kandidátů máme víc."

"Před podepsáním nových smluv jsou i obránce Marek Baránek a útočník Ondřej Jurčík. Opce pak byly uplatněny u brankáře Michaela Petráska, obránce Davida Šestáka a útočníků Lukáše Válka a Ivana Řehoře," informuje předseda představenstva klubu Jiří Šlégr.

"S dalšími hráči jednáme. Jak s některými ze současného kádru, tak s případnými posilami," doplňuje Šlégr, který po rezignaci Roberta Kysely dočasně řídí litvínovský klub. Momentálně řeší kromě hráčského kádru na příští sezonu také složení realizačního týmu.

Kouč mistrů z roku 2015 Radim Rulík v uplynulé sezoně skončil, mančaft převzal právě bývalý vynikající zadák, kterému pomáhali Darek Stránský, Radim Skuhrovec a Ondřej Weissmann. "O novém trenérovi i složení realizačního týmu jednáme, kandidátů máme víc."

První změny v kádru hlásí také vicemistr z Třince. Jak oznámil na Twitteru, dres s drakem na hrudi už v příští sezoně nebudou oblékat útočník Daniel Rákos, obránci Bohumil Jank a Tomáš Linhart či brankářská trojka Jan Strmeň, který za Oceláře odchytal pouze pět zápasů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz