V Třinci ho vytlačil Kváča, teď bude Hamerlík hostovat v Pardubicích

Foto: hcdynamo.cz

Po téměř deseti letech v české nejvyšší soutěži obleče zkušený slovenský gólman Peter Hamerlík jiný než třinecký dres. Oceláři ho do 15. ledna uvolnili na hostování do Pardubic. Do stejného termínu bude totiž hostovat u lídra soutěže Petr Kváča, který Hamerlíka vytlačil z pozice týmové dvojky. Dynamo i Třinec o Hamerlíkově dočasném přesunu informovaly na svých webových stránkách.

HokejkaTV

Má jít o vzájemnou pomoc. Hamerlík si v letošním ročníku zachytal v extralize jen dvakrát, jinak se udržoval v zápasovém rytmu v prvoligovém Frýdku-Místku. 

Pardubice se zase snaží všemi možnými způsoby vypořádat s nepříznivým obdobím, které dokresluje série sedmi porážek za sebou. Během několika dní je Hamerlík po obránci Juraji Mikušovi a útočnících Jeremym Welshovi a Martinu Procházkovi už čtvrtou posilou.

„Tímto krokem reagujeme na naši současnou situaci, dostáváme mnoho branek. Objevila se zajímavá možnost k vyztužení brankářského postu. Na hostování tak k nám přichází Peter Hamerlík,“ oznámil předseda představenstva a generální manažer Dynama Dušan Salfický v tiskové zprávě na klubovém webu.

„Je zkušeným gólmanem, což dlouhodobě prokazuje v Třinci, jemuž pomohl v play off roku 2011 získat mistrovský titul a dosáhl na řadu dalších úspěchů,“ vypočítal Salfický Hamerlíkovy úspěchy. „Jeho příchod bereme jako další pozitivní impulz pro náš celý tým,“ dodal závěrem.

„Jeho příchod bereme jako další pozitivní impulz pro náš celý tým.“

Šestatřicetiletý rodák z Myjavy, který za sebou má i působení v zámořských nižších soutěžích, Bělorusku či Kazachstánu, absolvoval s Dynamem už sobotní trénink a bude připraven zasáhnout do nedělního utkání proti rozjeté Olomouci. 

I když je Hamerlíkovo hostování v předposledním týmu tabulky momentálně domluveno do 15. ledna, po vzájemné dohodě obou klubů se může protáhnout. Dynamo v aktuálním ročníku zatím spoléhalo na dvojici Ondřej Kacetl & Milan Klouček. 

Soupiska HC Dynamo Pardubice

Brankáři:
Peter Hamerlík, Ondřej Kacetl, Milan Klouček.

Obránci:
Martin Bučko, Vojtěch Budík, Jacob Cardwell, Petr Čáslava, Ilja Děrvuk, Rhett Holland, Josef Hrabal, Daniel Kolář, Daniil Miromanov, Petr Štindl, Marek Trončinský, Marek Voženílek, Ty Wishart.

Útočníci:
Miloš Bubela, Antonín Dušek, Filip Koffer, Matouš Kratochvil, Denis Kusý, Ondřej Machala, Jan Mandát, Rostislav Marosz, Jordann Perret, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Martin Procházka, Tomáš Rolinek, Dávid Skokan, Petr Sýkora, Sacha Treille, Matouš Venkrbec, Tomáš Vondráček, Jeremy Welsh.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz