V Rusku vykradli šatnu Jekatěrinburgu, Tičar a Čajkovský nemohli hrát

Foto: Petr Kozelek, piratichomutov.cz

1. srpna 2017, 15:10

Václav Jáchim

Nečekané problémy museli na startu přípravného turnaje v Nižném Novgorodu řešit hokejisté Avtomobilistu Jekatěrinburg. Ruský klub, který v neděli ukončil kemp v Chomutově, rozbil další přípravný tábor v aréně Torpeda, před úvodním duelem s Kazaní byli ovšem hráči okradeni. "Ráno jsme přišli do šatny a viděli, že mnohým z nás zmizely hokejky, brusle a další části výstroje. Je to nepříjemné a v dnešních podmínkách směšné, nikdy jsem nic podobného nezažil," řekl deníku Sport-Express útočník Ilja Krikunov.

Fanshop

Vedení klubu se jalo operativně hledat možnosti, jak okradeným hokejistům rychle sehnat náhradní vybavení. U trojice Rok Tičar, Alexej Michnov a Michal Čajkovský se to nepovedlo, výstroj potřebné velikosti nebyla k dispozici, tudíž proti Kazani hráči nemohli nastoupit. "Museli jsme kombinovat první dva útoky, neměli jsme Čajkovského,který má své úkoly při přesilovkách," láteřil po utkání hlavní kouč Vladimír Krikunov.

Jekatěrinburg podlehl 3:4 po prodloužení, v dresu Kazaně zaznamenal gól a dvě nahrávky Jiří Sekáč. Branku Avtomobilistu hájil Jakub Kovář. Turnaj v Nižném Novgorodě má před blížícím se startem KHL kvalitu a pro jednotlivé týmy velký význam, absence opor kouče Krikunova logicky mrzela. "Ráno jsme přišli do šatny a mnozí nás hned poznali, že jim chybí věci. Mně zloději ukradli nové hokejky, brusle a dres," vypočítal serveru championat.ru slovinský reprezentační útočník Rok Tičar.

Podobně dopadl urostlý bojovník Alexej Michnov. "Přišel jsem o nové brusle, které mi dělali speciálně na míru. Totéž se stalo Michalu Čajkovskému. Ostuda! Bylo by dobré přijít příští týden na zápasy místní noční ligy, třeba by se tam něco z toho našlo," prohlásil pro Sport-Express naštvaný Michnov. Naopak Jakub Kovář vyvázl bez újmy. "Nevzali mi naštěstí nic, gólmany nechali na pokoji," napsal hokej.cz český reprezentant.

Zatím není jasné, jak se lumpům podařilo dostat do zamčené kabiny. A vůbec do haly, kam nikdo nepovolaný nemá mít přístup. Případ ihned začala řešit místní policie. "Komunikuje s ní náš vedoucí Dmitrij Popov, do vyšetření případu nemá smysl věc blíž komentovat," uvedl generální manažer Oleg Gross.

Okradeným hokejistům klub zařizuje novou výstroj, přivezena bude co nejrychleji z Jekatěrinburgu. Zástupci klubů vyčíslili škody a sepsali majetek, který byl odcizen. Policie nyní koná šetření a prověřuje všechny okolnosti včetně odpovědnosti zaměstnanců Torpeda, kteří mají na starost bezpečnostní opatření arény.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz