V Plzni vyhrává málokdo, ale vždy se sem těším, přiznává Lev. Co řekl o divácích?

Foto: Milan Podpera, hcplzen.cz

Hradec Králové zvítězil v Plzni za tři body naposledy v prosinci 2014. Od té doby v jedenácti zápasech brali Západočeši na domácím ledě vždy alespoň bod. V dohrávce 12. kola předvedl Mountfield výborný výkon a zvítězil 4:1.

Aplikace Tipsport extraligy

Už podvacáté v sezoně se Východočeši radovali z vedoucího gólu. První třetinu ovládli 2:0 stejně jako tu druhou. „Eliminovali přečíslení domácích a pomohli jsme si dvěma využitými přesilovkami,“ říká Jakub Lev. Hradci se přitom početní výhody v probíhajícím ročníku příliš nedaří, využili jich podprůměrných 15 procent.

Naopak Škoda i letos patří mezi nejlepší týmy tabulky. „Tři body odsud vozí málokterý tým, tak jsme moc šťastní,“ pokračuje Lev. Mountfield tedy Západočechům oplatil porážku z počátku prosince, kdy doma padl 1:5. „Plzeň trápí velká marodka, ale nám také v předchozím vzájemném zápase chybělo několik hráčů, takže jsem rád, že jsme teď zvítězili,“ těší třicetiletého útočníka.

Jakuba Lva k velkému hokeji vychoval plzeňský tým a na západě Čech strávil v A-týmu dlouhých devět sezon, a tak ví, jaká bouřlivá atmosféra v aréně obvykle panuje. „Když jsou tady diváci, hraje se tu těžko. Bez nich není žádný tlak na soupeře ani rozhodčí. Ačkoliv je tu hokej bez fanoušků poloviční, do Plzně se vždy těším i jako soupeř,“ vysvětluje křídelník čtvrté formace.

Lev v probíhající sezoně nasbíral už 17 kanadských bodů. Tedy jen o bod méně než v celém uplynulém ročníku. „Minulá sezona mi nevyšla. Sám na sebe jsem byl naštvaný. V létě jsem dobře potrénoval a jsem rád, že jsem se dostal do lepší formy,“ dodává.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz