V Pelhřimově nedohráli. Nohu jsem měl do pravého úhlu, líčí Plachý

Foto: zasport.cz

V přípravě mezi druholigovými hokejisty Pelhřimova a Žďáru nad Sázavou ukrojilo ze třetí části pouhých dvacet sekund, když se všichni aktéři dohodli na předčasném ukončení vyrovnaného zápasu. Důvodem bylo velmi vážné zranění domácího útočníka Tomáše Plachého, který utrpěl oboustrannou zlomeninu kotníku a zamířil rovnou do havlíčkobrodské nemocnice. "Ten pohled na nohu byl strašný," přiznává devětadvacetiletý smolař v rozhovoru pro hokej.cz.

HokejkaSHOPvanoce

Na časomíře svítil čas 40:20, když Tomáš Plachý zůstal za brankou ležet s bolestivou grimasou. "Najížděl jsem z levé strany na branku a snažil se přihrávat, byl jsem v plné jízdě ze středního pásma, v tom přistoupil obránce Staněk a podle jeho vlastních slov o mě možná lehce zavadil hokejkou. Ujela mi noha a pak už jsem letěl v plné rychlosti na mantinel," popisuje dlouholetý hráč Pelhřimova.

Stačilo se podívat na jeho dolní končetinu a hned věděl, že je moc zle. "Noha byla do pravého úhlu a ten pohled byl strašný." Dokonce až tak, že se některým spoluhráčům udělalo špatně. Další pak pomáhali. "Adamu Rašnerovi se něco podobného stalo při působení v Rumunsku, tak mi pomáhal sundat brusli. Čárový byl ortopedem, tak mi ještě srovnal nohu. Za to mu chci poděkovat," říká.

"Ani se nedivím, že se mi něco takového přihodilo. Už je to takový můj kolorit. Jakmile v létě trénuju, tak přijde nějaká chřipka, která mě sundá takovým způsobem, že jsem skoro bez přípravy. A letos jsem to ještě povýšil."

Tomáš Plachý musel být převezen do havlíčkobrodské nemocnice. A hned druhý den podstoupil operaci. "Obě kosti mám prošroubované, ale už jsem doma a měl bych tři týdny jen ležet. Bude to blbé, ale poté bych mohl teoreticky dostat nějaký podpatek či ortézu, což už zní mnohem lépe," usmívá se třicetiletý hokejista, jehož návrat do tamní arény je zatím v nedohlednu. "Je to prý individuální."

"Ale počítám, že bych po dvou měsících mohl začít aspoň chodit," přeje si Plachý, pro nějž je prioritou hlavně uzdravení. "Věřím, že se vše dobře zahojí a dám se kompletně dohromady. Kdyby šlo všechno dobrým směrem, tak není vyloučené, že bych se ještě vrátil do letošní sezony. Ale prioritou pro mě je, abych se z toho hlavně vyhrabal," hlásí Tomáš Plachý, jenž je teď obskakován svou přítelkyní.

Už dva dny ležení jsou peklo, natož tři týdny. Je to psychicky náročné

"Máme nově postavený barák. Teď se ještě musí starat o tři členy domácnosti, máme malou osmiměsíční dceru a do toho štěně, takže toho má dost. Ale je velice příjemné se nechat na chvíli rozmazlovat," říká pelhřimovský hokejista, který jinak prožívá těžké časy. "Pro mě je neuvěřitelné stále ležet, už dva dny jsou pro mě peklo, natož tři týdny. Je to hodně psychicky náročné," líčí smolař Plachý.

"Ani se nedivím, že se mi něco takového přihodilo. Už je to takový můj kolorit. Jakmile v létě trénuju, tak přijde nějaká chřipka, která mne sundá takovým způsobem, že jsem skoro bez přípravy. Ale letos jsem to povýšil o to, že mě čeká minimálně dvouměsíční pauza. Je to velmi nepříjemné zranění," uvědomuje si na závěr Tomáš Plachý, jenž má na kontě už takřka čtyři stovky druholigových startů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz