V pátek svatba, v pondělí nástup na led. Ještě to vstřebávám, smál se Kolouch

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

25. července 11:37

David Jahoda

Už to bude skoro týden, co je útočník Olomouce Petr Kolouch ve svazku manželském. Svatbu si nesmírně užil, jenže na líbanky musel – alespoň prozatím – zapomenout.

Nový fanshop

„Svatba proběhla v pátek, takže to ještě trochu vstřebávám. Je to celé takové narychlo, bohužel jsme neměli žádnou svatební cestu. Hned v pondělí jsem se musel hlásit tady. Nedá se ale nic dělat. Užili jsme si to, bylo to parádní a těším se na ten – v uvozovkách – nový život,“ uvedl spokojeně 27letý útočník.

Ke svatbě patří velká oslava, člověk by si řekl, že Kolouch se svou snoubenkou, nyní už manželkou, Monikou naplánovali své oddavky vzhledem k začátku přípravy na ledě trochu riskantně.

„Užili jsme si to, bylo to parádní a těším se na ten – v uvozovkách – nový život.“

„Je pravda, že se dneska necítím ještě úplně optimálně,“ usmál se po pondělním tréninku. „Na tom prvním tréninku se ale asi každý necítí úplně optimálně, takže v pohodě,“ dodal pobaveně.

Na led nastoupil hned s první partou. A než si vůbec sáhl na puk, musel jako všichni ostatní odedřít půlhodinku bruslařského tréninku pod vedením specialisty Pavla Mojtka. Ale to mu nevadilo, na led se těšil.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

„Tohle už je ta hlavní fáze sezony, tohle je to, proč to děláme, díky čemu nás hokej živí. Akorát ty začátky bývají takové krušnější, ale je třeba se tím prokousat,“ měl jasno. „Já osobně to moc rád nemám, těším se, až bude září a začne sezona,“ dodal s výhledem na první ostrý zápas, který čeká Moru 13. září na ledě jeho mateřského celku z Vítkovic.

Ještě předtím, než naskočil na led a taky ještě předtím, než se oženil, relaxoval během třítýdenního volna i na Beats for Love, festivalu elektronické hudby v Ostravě. A měl i parťáka z týmu. 

„Já osobně to moc rád nemám, těším se, až bude září a začne sezona.“

„Byl jsem tam teď třetím rokem. Tím, že je to v Ostravě, tak je to pro mě super. Letos to bylo o to lepší, že přijel Vilda Burian a spal u nás všechny čtyři dny. Užili jsme si to, bylo to super,“ vzpomínal.

Sedí mu tento žánr hudby nejvíc? „Asi jo. Rád si poslechnu všechno, ale tohle určitě patří mezi moji nejoblíbenější muziku. Vilda byl vloni na Tommorowlandu, moje velké přání je se tam taky jednou podívat,“ zasnil se na chvíli. 

» Burian si vloni plnil sny: Byl na Tomorrowlandu a Wimbledonu

Pro nadcházející měsíce má ale samozřejmě zcela odlišené plány. Minulá sezona z jeho pohledu nebyla vůbec špatná, ale často ho v ní trápila zranění. 

„Dost jsem nad tím přemýšlel, snažil jsem se pracovat na partiích, které mě trápily,“ prozradil Kolouch, jehož na několik zápasů vyřadila ze hry třísla. „Na druhou stranu si myslím, že některá ta zranění byla spíš mechanického rázu, takže to nebylo způsobené nějakou dysbalancí nebo něčím podobným,“ připomněl a na mysli měl třeba nevybíravý hit od zlínského Zdeňka Okála.

V minulém ročníku zaznamenal v 31 zápasech základní části 17 bodů. Odehraje v nacházející sezoně víc zápasů a nasbírá víc bodů? Hanáci budou služby svého šikovného centra potřebovat. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz