V mega šanci pohrdl bodem. Měl jsem to tam pověsit, mrzelo Knotka

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

15. září 23:07

David Jahoda

Takové šance, jakou měl v prodloužení duelu proti Mladé Boleslavi, normálně dává i se zavřenýma očima. Elitní centr Olomouce však síť neroztřepetal, místo toho napálil jen Krošeljův beton. A pak? Zafungovalo nepsané pravidlo. Hosté z následné protiakce rozhodli.

HokejkaTV

Byla to skvostná akce. Mora hrála v prodloužení přesilovku, David Ostřížek vybídl ke střele Zbyňka Irgla, který však ještě našel lépe postaveného Jana Knotka. Olomoučtí fanoušci už roztáčeli šály. Brzy.

Elitní olomoucký centr napálil jen beton mladoboleslavského brankáře Gašpera Krošelje. Smůla. „Měl jsem to tam pověsit. Nebo spíš podržet a trochu zacouvat, ale v té rychlosti jsem bohužel takovou myšlenku neměl,“ bědoval Knotek.

Co se dělo pak? Blik, cvak a za devět vteřin bylo hotovo. Hostující útočník Lukáš Žejdl z protiútoku rozhodl ve prospěch svého mužstva. „Jak už valili, tak jsem si říkal: No, to je jasný. Když jsem to nedal, tak jim tam něco spadne,“ sypal si Knotek popel na hlavu. 

„Ani už jsem to pak nemohl dobruslit, nějak ovlivnit. Samozřejmě to kvůli klukům mrzí. Mohli jsme slavit, místo toho jsme za pět vteřin dole,“ popsal uragán emocí.

Už Irgl byl v dobré pozici, zdálo se, že i on by mohl střílet. „To sice jo, ale viděl jsem, že bek i gólman se natahují a reagují na mě,“ prozradil 38letý kanonýr.

Část viny za nezdařilý konec jinak pohledné akce vzal i na sebe. „Možná jsem mohl trochu počkat, až Knoťar (Jan Knotek) udělá ten půlkrok dozadu, pak už by to měl asi úplně otevřené,“ shodl se s Knotkem nejlepší střelec Olomouce z minulé sezony, který už v tu chvíli měl na svém kontě vyrovnávající gól ze 49. minuty.

„Netrefit takhle prázdnou bránu, je hrubá chyba. To klidně můžeme říct. Je to podobné, jako kdyby obránce namazal soupeři,“ komentoval klíčový moment utkání trenér Mory Zdeněk Moták. Na druhou stranu ale ví, že Knotek si to v sezoně ještě vynahradí. „To se stane, doufám, že Honza dá góly v jiných zápasech. Nedá se nic dělat.“

„To se stane, doufám, že Honza dá góly v jiných zápasech. Nedá se nic dělat.“

Hanáci nakonec brali – byť ne úplně spokojeně – i bod. „Ale aspoň ten bod, celý zápas jsme dotahovali, Boleslav výborně bránila. Těžko jsme se dostávali do šancí. Nebylo tam žádné přečíslení, pořád jsme jezdili to plných,“ popisoval Knotek vývoj střetnutí poté, co Mladá Boleslav od sedmé minuty zásluhou Pavla Kousala vedla. 

I přesto, že tým z města automobilů bránil velmi zdatně a Kohouty k větším příležitostem nepouštěl, bědovat mohli Hanáci jen a jen na sebe. Krošelje totiž prověřili hned 40 pokusy, v závěru prvního dějství pak dokonce úplně zahodili minutu a 55 vteřin trvající přesilovku pět na tři.

„Přesilovky, ty asi bijí do očí. Je to první věc, kterou musíme zlepšit,“ nekličkoval Knotek a vyjádřil se i k chabé produktivitě. Vždyť i v pátek ve Vítkovicích se Mora během 60 minut nezmohla na víc než jeden gól. „Je to slabý, no. Ale je to začátek ligy. Než se to všechno rozjede, povolí nohy, ruce. Je to o zvyku, myslím, že to bude jenom lepší a lepší,“ neviděl Knotek vše černě.

Šanci na nápravu má on i jeho spoluhráči v pátek na ledě Zlína. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz