V Liberci mají náhradu za Mlejnka, Pešán bude spolupracovat s Augustou

Foto: Karel Málek, Juniorský hokej

Liberečtí Bílí Tygři doplnili trenérský štáb o nového asistenta, který nahradí Karla Mlejnka. Hlavní kouč Filip Pešán bude spolupracovat s Patrikem Augustou, bývalý vynikající útočník se se vedením severočeského klubu dohodl na smlouvě do roku 2020. Augusta v minulém ročníku vedl extraligovou Mladou Boleslav, později byl ale z funkce odvolán.

Nový fanshop

Bronzový medailista z olympiády v Albertville 1992 i mistrovství světa ve stejném roce před časem trenérsky pracoval v Jihlavě nebo u reprezentačních výběrů včetně národního týmu do 18 let, kde byl asistentem Roberta Reichla a Václava Varadi. Nyní míří do Liberce, posílí trenérský štáb Bílých Tygrů.

"S Patrikem jsme byli kolegy v reprezentačních týmech. V poslední sezoně navíc koučoval Mladou Boleslav, takže jsme se setkávali i v podobných rolích. Myslím, že jsme si spolu sedli. Respektuji ho jako progresivního trenéra, který může zacelit mezeru vzniklou po odchodu Karla Mlejnka, jemuž bych touto cestou ještě jednou rád poděkoval za odvedené služby," uvedl v tiskové zprávě hlavní kouč a sportovní manažer Filip Pešán.

Foto: bkboleslav.cz

Patrik Augusta má za sebou výbornou hráčskou minulost, někdejší československý reprezentant patřil k oporám Dukly, později v barvách Toronta a Washingtonu okusil NHL, zahrál si německou DEL. Po skončení aktivní kariéry krátce působil jako skaut Phoenixu, později se syn legendárního Josefa Augusty dal na trenérskou dráhu.

Poznatky z hráčské a trenérské kariéry nyní bude předávat pod Ještědem. "Očekávám, že Patrik bude velký praktik, který díky svým obrovským zkušenostem dokáže hráčům poradit ve spoustě detailů. Přeci jen si zahrál NHL a má medaili z olympiády i z mistrovství světa. Velmi se na naši spolupráci těším," doplnil Filip Pešán.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz