V Kotlině se nedohrálo. Nejprve úprk Žihadel do kabiny, pak hrdost Brodu

Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

4. září 2015, 13:07

Adam Bagar

Bohaté menu čtvrtečních příprav nabídlo další nedohraný zápas. Klasického konce utkání se tentokrát nedočkali fanoušci, kteří zavítali do druholigové Kotliny na bitvu tamního Havlíčkova Brodu s Moravskými Budějovicemi. A byla to pořádně bizarní situace. Hosté se nejprve ve 37. minutě odebrali do kabin a když se po pěti minutách vrátili s cílem pokračovat, domácí už byli v kabině. "Když hodíte ručník do ringu, tak se nepokračuje," vysvětluje trenér Aleš Totter.

HokejkaTV

Co se přesně stalo? Na světelné tabuli svítil čas 36:56, když jeden z hostujících hráčů po přerušení sekl obránce Davida Valu. To se pochopitelně domácí střídačce nelíbilo. "Upozorňovali jsme na to, ale hlavní rozhodčí to neviděl. Čárový však situaci sledoval, poradil svému kolegovi a ten se chystal vylučovat dalšího hostujícího hráče. Po tomto verdiktu Moravské Budějovice odešly do kabin," objasňuje trenér Totter.

"Náš klub má nějakou hrdost a nebudeme čekat, jestli soupeř chce hrát, nebo ne."

V tu chvíli byl poměr vyloučení 1:7. "Bylo to o zbytečné nedisciplinovanosti hostujícího týmu, i když musím přiznat, že rozhodčí mohl potrestat i naše dva zákroky, nešlo však o nějaké zákeřnosti," říká havlíčkobrodský trenér. To Sršni mají na celou věc poněkud jiný pohled. "Zápas byl postupně čím dál vyhrocenější a hra domácího celku zaváněla zbytečnými zraněními našich hráčů," myslí si v Moravských Budějovicích.

V Pelhřimově nedohráli. Nohu jsem měl do pravého úhlu, líčí Plachý

"Kouč Rech proto oznámil, že své mužstvo stahuje pro uklidnění do kabiny," dodávají. Po několika minutách se sice hosté vrátili, ale to už zase nechtěli pokračovat v utkání domácí. "Když někdo hodí ručník do ringu, tak už se dál nepokračuje. Tohle se prostě nedělá. Náš klub má nějakou hrdost a nebudeme čekat, jestli soupeř chce hrát, nebo ne. Byla to neadekvátní reakce," zlobí se rodák ze Světlé nad Sázavou.

Krev a zlomený nos za dvě minuty? Junioři Hradce se odebrali do kabin!

"Ve Žďáru byla také vyloučení v náš neprospěch a po několika verdiktech jsme mohli odejít ze zápasu. Ale nedělá se to," doplňuje Totter, který něco podobného za dlouhé roky trénování dosud nezažil. "Bavili jsme se o tom právě po zápase i s asistentem a Mírou Dubnem, který za svou kariéru prošel mnoha kluby, ale nikdo jsme toto nezažili. Maximálně se párkrát nedohrálo kvůli špatnému ledu," vzpomíná Totter.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz