V Jablonci představili novou vizi. Chce to trpělivost, ví na severu Čech

Foto: Facebook HC VLCI Jablonec nad Nisou

8. listopadu 2019, 12:39

Pavel Mandát

Hokejový Jablonec patřil během uplynulých let k nejlepším druholigovým celkům. Vlci se hned několikrát dokázali probojovat až do prvoligové kvalifikace. Nikdy v ní však neuspěli a letos přišel strmý ústup ze slávy. Jaké má důvody?

Nový fanshop

Právě o tom se rozpovídal pro klubový web prezident jabloneckého hokeje Pavel Klámrt. Ten nejdříve pronesl pár vět o celkové restrukturalizaci místního hokeje. Zmínil, že Vlci stojí prakticky na začátku nové kapitoly své existence, takže jestli je něco v této situaci potřeba, tak je to trpělivost.

Hlavním cílem Severočechů nyní je více se spoléhat na vlastní mládež. Postupně si vychovat své mladé talenty a zařadit je do prvního týmu mužů, přesně v tomto duchu mluví také Klámrt. „V první řadě bych Vás rád seznámil s novou filozofií klubu, se kterou chceme pracovat – více se zaměřit na výchovu mládeže s perspektivou začlenění těch nejlepších do „A“ týmu. Obměna kádru je časem nevyhnutelná v každém sportovním kolektivu, naší vizí do budoucna je proto založit tým mužů hlavně na vlastních odchovancích,“ má jasno prezident jablonecké hokejové organizace.

Za tímto účelem angažovali na severu Čech Jana Šuráně, který bude zastávat funkci šéftrenéra mládeže a hlavního metodika. Právě na něm tak bude ležet významná část odpovědnosti vůči naplnění nové jablonecké koncepce. Šuráň si za tímto účelem připravil plán s názvem Program rozvoje jabloneckého hokeje (PRJH), jenž bude klub brzy prezentovat.

„Honza se v tréninkovém procesu mládeže snaží průběžně zavádět moderní trendy."

. Jako trenér již spolupracoval s Luďkem Bukačem mladším, figuruje také v tréninkovém centru Jakuba Čutty.  „Honza se v tréninkovém procesu mládeže snaží průběžně zavádět nové moderní metody, stanovil nový systém rozdělení dětí v klubu do kategorií dle jejich výkonnosti, pro všechny děti od deseti let zavedl po každém tréninku kompenzační cvičení, některé kategorie pravidelně navštěvují tělocvičnu, nebo zapojil hráče A týmu a dorostu do tréninkového procesu mládeže tak, aby byl zajištěn maximální počet pět dětí na jednoho trenéra. Honza je zkrátka jeden z lidí, co žijí 24 hodin denně hokejem a umí hokejem zdravě nakazit i celé své okolí,“ dodává na adresu Šuráně Klámrt.

Foto: hcvlci.cz

S cílem zkvalitnit celkový chod svých mládežnických kategorií v Jablonci rovněž investovali do tréninkových pomůcek a nových nástrojů, ty by měly zvýraznit kýžený progres ve výchově mladých talentů. Větší pozornost pak bude věnována samotnému náboru těch nejmenších i od tohoto kroku si v jablonečtí hodně slibují.

„Chceme se více zaměřit na výchovu mládeže."

Prostor samozřejmě dostal rovněž „A“ tým Vlků. Zde si prezident klubu uvědomuje, že současná situace není ani zdaleka ideální. Ostatně předposlední příčka tabulky nemůže být v žádném sportovním klubu vnímána pozitivně. Na výsledcích se nepochybně projevil konec řady dlouholetých opor. Jmenujme Kamila Bříšku, Lukáše Tondra Tomáše Mrkvičku, všichni zmínění zamířili do pražské Kobry. Na jejich místo nastoupili mladíci, kteří mají postupně převzít roli lídrů, jenže v životě nejde nic uspěchat a v Jablonci to vědí. Proto vedení klubu zrealizovalo návrat ostříleného barda Tomáše Plíhala, ten doposud působil coby hráč Kobry Praha. V Jablonci se pak staronová posila představila poprvé v utkání proti Bílině, přičemž Plíhal k vítězství svého celku pomohl bilancí 1+1.

Závěr tiskové zprávy patřil informacím o nových lidech ve vedení jabloneckého hokeje. Jedná se o Davida Bartela, Miroslava Salače a Tomáše Kubína. Ti mají za úkol pomoci s vedením klubu po stránce ekonomické i sportovně-organizační.

Dojde nová vize jabloneckého hokeje pozitivního naplnění?

Foto: Petr Zbranek, hcvlci.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz