V Dynamu testovali na zakázané látky. Všichni hráči byli negativní

Foto: hcdynamo.cz

Všichni hráči a členové realizačního týmu Dynama podstoupili v pátek namátkovou kontrolu na doping a zakázané látky. Jak klub informuje na svém webu, všechny testy byly negativní.

Fanshop národního týmu

Impulsem k akci byl bezpochyby problém Roberta Kousala, který byl údajně minulý týden přistižen při jízdě pod vlivem návykových látek. Vedení Pardubického klubu posléze vyřadilo zkušeného útočníka z kádru do doby, než bude případ prošetřen.

Namátková kontrola na zakázané látky v těle proběhla před pátečním tréninkem. Celý hráčský kádr včetně Roberta Kousala s kompletním realizačním týmem podstoupil biochemický test na doping a psychotropní a omamné látky. Všechny testy na sledované látky byly negativní.

❗️ ❕ Důležité sdělení ??

Zveřejnil(a) HC Dynamo Pardubice dne Sobota 21. listopadu 2020

Jaký bude další vývoj v případu Roberta Kousala? „Nyní čekáme na konečnou zprávu Policie ČR a o dalším postupu ohledně Roberta rozhodneme s definitivními výsledky jejich testů. Pro nás je nejdůležitější zprávou, že testy všech hráčů a realizačního týmu jsou negativní,“ uvedl na klubových stránkách člen představenstva a Dušan Salfický.

Představitelé klubu postupují vůči všem podobným prohřeškům striktně. Jakmile se objevila informace o problému Roberta Kousala, majitel klubu Petr Dědek oznámil, že pokud se skutečnost o řízení vozidla pod vlivem návykových látek potvrdí, s účastníkem dvou mistrovství světa bude ukončena smlouva.

Dědek nyní zároveň na sociálních sítích uvedl, že Dynamo u jedné kontroly hráčů a členů realizačního týmu nezůstane. „V namátkovém testování budeme pokračovat," potvrdil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz