V Číně se chystá Světový pohár univerzit! Kdo bude hrát za Česko?

Hokejový tým Engineers Prague bude reprezentovat český hokej na prestižním turnaji univerzitních týmu v Pekingu. Turnaj s názvem World Championship of Univerzity Hockey se koná od 15. do 19. dubna a bude se hrát v hale, která bude hostit olympijský turnaj v roce 2022. Prvního ročníku této mezinárodní akce se zúčastní týmy osmi států včetně USA, Finska, Ruska nebo Japonska a bude ho vysílat na sportovním kanálu i čínská televize.

HokejkaTV

Tým Engineers Prague je složen ze studentů technických vysokých škol ČVUT, VŠE a ČZU.

Ačkoliv se Inženýrům nepovedlo probojovat se do finále play-off EUHL (Evropská univerzitní hokejová liga), přišla jiná příležitost, která se skutečně neodmítá. Jak se podařilo pro český tým zajistit účast? A jak se Engineers na „čínský trip” připravují a těší?  

První ročník Championship of World Universities Beijing 2019, tedy Světového poháru univerzitních klubů, je za dveřmi. A pro Engineers Prague je to skvělá šance ukázat se ve světovém měřítku a srovnat síly s týmy z jiných zemí. Prestižní pohár se odehraje v rámci přípravy na ZOH v Pekingu 2022 v tom samém areálu. Inicioval jej Xu Hehao, čínský kapitán univerzitního klubu Bates College hrající americkou univerzitní soutěž ACHA. Turnaj vypukne 15. dubna a bude trvat týden. Podle zákulisních informací by měly být k dispozici i přímé přenosy zápasů. 

Jak se povedlo zajistit místo pro český celek, vysvětluje viceprezident klubu a současně útočník na ledě Tomáš Hlaváč. „Tím, že již druhým rokem předsedáme České asociaci univerzitního hokeje a letošní sezóna se nám sportovně velmi vydařila, tak si troufám říct, že jsme si vybudovali jisté renomé. Posléze nás oslovil pan Kejval z Mezinárodního olympijského výboru, jestli bychom nechtěli reprezentovat Českou republiku na této akci. Jak říká klasik, byla to nabídka, která se neodmítá.” 

A nabídku neodmítlo dalších sedm zemí. O Pohár světového mistra se utkají univerzitní kluby reprezentující osm krajin. Ve skupině A domácí Čína, USA, Česká republika a Bělorusko. Skupinu B tvoří Rusko, Finsko, Korea a Kazachstán. Skupiny byly nalosovány dle postavení zemí v žebříčku Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF). V každé skupině se odehraje jeden zápas s každým soupeřem a nejlepší dvě mužstva z každé skupiny se posléze utkají v semifinále a následném boji o medaile. 

To, že si chtějí Engineers vykompenzovat konec v semifinále evropské soutěže potvrzují slova Tomáš Hlaváče: „Jelikož nám chyběl opravdu malý krůček k finále evropské soutěže, chtěli bychom si spravit chuť na Světovém poháru. Letošní sezóna byla pro tým v mnohých ohledech velmi úspěšná, proto bychom ji rádi i úspěchem zakončili - bude jím pro nás zisk medaile,” vysvětluje Hlaváč. Stejného názoru je i asistent trenér Dan Kolář. „Nejedeme tam pouze na výlet, ale poprat se o dobrý výsledek. Když se nám nepovedlo vyhrát Evropu, tak třeba teď vyhrajeme Světový pohár,” říká odhodlaně. 

Na turnaj se Inženýři připravovali extra tréninky, a hodlají se tak nabiti postavit světové konkurenci a obstát v poháru co nejlépe. „Je pro nás velkou ctí reprezentovat Českou republiku a naše univerzity VŠE, ČVUT a ČZU. Věříme, že naším výkonem na dálku potěšíme naše věrné fanoušky a všechny partnery, kteří náš klub dlouhodobě podporují.” zakončuje Hlaváč. 

O průběhu cesty a jednotlivých utkání vás samozřejmě budeme informovat na našem Facebooku a Instagramu. Teď se už zkusíme jít naučit aspoň čínský pozdrav.

Text: Barbora Pospíšilová.

Rozpis utkání pro Engineers Prague

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz