V Chomutově si plácli se Švédem a přivedli Kanaďana! Kdo končí?

Foto: letelegramme.fr

Do začátku Chance ligy zbývají už necelé tři týdny a Piráti proto pomalu finalizují podobu kádru pro sezonu 2019/20, klub hlásí další změny.

HokejkaSHOPvanoce

Piráti se rozloučili s obráncem Marcelem Hlaváčkem a útočníkem Miroslavem Hradeckým, který má namířeno zpátky do zámoří. Zkušební období bylo prodlouženo brankáři Martinu Altrichterovi a místo v týmu už vybojoval forvard Jiří Tupý.

„Jirka si vysloužil místo svým přístupem. Na pozici, na kterou s ním počítáme a kterou si v přípravných zápasech uhrál, pro nás bude přínosem,“ říká hlavní trenér Martin Štrba na adresu bojovníka, jenž v šesti duelech zapsal gól a asistenci.

Už jen detaily se ladí u Švéda Viktora Langa, jenž je s klubem dohodnutý. „V utkáních patřil k našim nejlepším bekům, proto jsme rádi, že zůstane. Nabídli jsme mu smlouvu a on si vzal čas na rozmyšlení. Teď už zbývá jen podpis,“ líčí kouč Pirátů.

Zcela novou tváří je kanadský centr Tayler Thompson. Šestadvacetiletý hokejista, který hrál naposledy nižší zámořskou ECHL v barvách Orlanda, se s účastníkem Chance ligy dohodl na působení do konce října s možností opce pro zbytek sezony.

„Hledali jsme centra do první nebo druhé lajny, navíc vyššího praváka, což Tayler splňuje. Věříme, že v zápasech potvrdí reference, které jsme na něj získali a rychle se adaptuje,“ říká Štrba na adresu hráče, jenž v Evropě krátce hrál už ve Francii.

„Vše jsme řešili v době, kdy jsme definitivně nevěděli, jestli zůstane Viktor Lang a chtěli jsme ještě cizince k Darbymu Llewellynovi. Teď budeme mít tři kluky zvenku, což by jim mohlo pomoct k rychlejší aklimatizaci,“ dodává na závěr Martin Štrba.

Aktuální soupiska 

Brankáři:
Martin Altrichter mladší, Richard Běhula, Dominik Pavlát.

Obránci:
Lukáš Blaha, Radek Havel, Tomáš Pařízek, Martin Rýgl, Vít Seemann, Jakub Štochl, Jakub Šuráň, Dominik Tejnor, Daniel Zeman, Dušan Žovinec, Viktor Lang.

Útočníci:
Miroslav Dani, Kryštof Hrala, Jakub Chrpa, Josef Koláček, Darby Llewellyn, Tomáš Pitule, Jan Rudovský, Jakub Sklenář, Petr Stloukal, Filip Suchý, Jan Svoboda, Matyáš Svoboda, Marek Tomica, Jiří Tupý, Stanislav Vrhel, Tomáš Koblížek, Tayler Thompson.

Změny v kádru

Příchody: Martin Altrichter mladší (G, Springfield, USPHL), Tomáš Pařízek (O, Toruň, POL), Dušan Žovinec (O, Prostějov), Martin Rýgl (O, Trenčín), Dominik Tejnor (O, Znojmo), Viktor Lang (Karlskoga, SWE2), Radek Havel (O, Freiburg, DEL2), Petr Stloukal (Ú, Karlovy Vary), Jan Rudovský (Ú, Chomutov), Tomáš Pitule (Ú, Vsetín), Filip Suchý (Ú, Västerviks, SWE2), Darby Llewelyn (Ú, Rapid City, ECHL), Jiří Tupý (Ú, Kadaň), Kryštof Hrala (Ú, Moravské Budějovice), Miroslav Dani (Ú, jun. Sparta), Tayler Thompson (Ú, Orlando, ECHL).

Odchody: Tadeáš Dvořák (G, Montpellier, FRA2), Aleš Stezka (G, Havířov), Štěpán Lukeš (G, Mountfield), Justin Peters (G, Liberec), Brett Flemming (O, ?), Stanislav Dietz (O, Fischtown, DEL), Ondřej Buchtela (O, Benátky nad Jizerou), Bohumil Jank (O, Plzeň), Ronald Knot (O, Liberec), Lukáš Kovář (O, ?), David Štich (O, Litvínov), Jakub Trefný (O, Kadaň), Juraj Valach (O, Linec, EBEL), Adam Dlouhý (Ú, Benátky n/J), Radek Duda (Ú, Benátky n/J), Jan Havel (Ú, Ústí n/L), Ivan Huml (Ú, Řisuty), Petr Chlán (Ú, Prostějov), Roman Chlouba (Ú, Prostějov), Petr Koblasa (Ú, Karlovy Vary), Masi Marjamäki (Ú, Cardiff, VB), Kryštof Ouřada (Ú, Prostějov), Adam Raška (Ú, Karlovy Vary), Vladimír Růžička mladší (Ú, Sparta), Martin Šťovíček (Ú, Třebíč), Jan Stránský (Ú, Mladá Boleslav), Tomáš Svoboda (Ú, Znojmo), Lukáš Vantuch (Ú, ?), Pavel Klhůfek (Ú, Košice).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz