Už žádné průšvihy! Chceme, aby nás hokej bavil, hlásí Bruslaři

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Předloni vyřazení v předkole play off, poté trápení a pád do skupiny o umístění. Hokejisté Mladé Boleslavi nechali za zády dvě mizerní sezony, do té nadcházející ale hledí s optimismem. Žádné průšvihy už nechtějí. "Byli bychom rádi, kdyby nás i fanoušky hokej zase bavil," přeje si předseda představenstva a spolumajitel Jan Plachý.

Plekanec Chance liga

Předpoklady tu jsou. Finančně stabilní klub s dobrým vedením získal zajímavé posily. Dorazili Michal Vondrka, David Šťastný, Martin Pláněk nebo Pavol Skalický. "Jestli bude sezona úspěšná, to se ukáže až na konci. Dvě předchozí nebyly podle našich představ, ta poslední pak úplně katastrofální. Očekávám, že budeme hrát lepší hokej a že se dostaneme do play off," tvrdí Plachý.

Látal: Minulé dvě sezony? To byla ostuda

Kádr má novou podobu, změn až tolik nebylo. "I loni jsme měli dobré hráče, jen jsme to z nich tak nějak nemohli dostat," usměje s Plachý. Klub drží na vysoké úrovni finanční podmínky. "Rozpočet máme větší než sto miliónů, tuhle hranici na stránce příjmů přesáhneme. Výdaje záleží na tom, jak bude úspěšná sezona," připomíná generální manažer Jan Tůma.

Kádr řešil hlavně sportovní manažer Jaromír Látal. "Jsem maximálně spokojený. Vedení klubu splnilo naše požadavky ohledně posil. Myslím, že se nám podařilo najít shodu na všech postech," zmiňuje. Hokejová Boleslav podle jeho slov musí jednoznačně zabrat! "Minulé dvě sezony, to byla obrovská ostuda. Jsme připraveni udělat maximum, abychom hráli klidný střed tabulky a vytvořili si dobrou pozici pro play off."

Bruslaře zdobí kvalitní bilance přípravy, ani jeden zápas neprohráli v základní hrací době. "Zkoušeli jsme různé varianty útoků a složení pětek. Na hře se projevil progres, myslím, že hráči pochopili, co po nich chceme. Ukázalo to, že jdeme dobrým směrem," věří trenér Vladimír Kýhos.

Plachý: Vondrka je pozitivní člověk, tohle nám loni chybělo

V létě musel narychlo řešit otázku prvního gólmana, Jan Růžička se totiž vážně zranil. "Byla to velká komplikace, protože na trhu už moc kvalitních gólmanů nezbývalo. Angažovali jsme Gašpera Krošelje, v přípravě podával výkony, které mě překvapily," reaguje kouč. Růžička si zatím musí na návrat počkat. "Rehabilituje, byl na kontrole. Nedá se nic uspěchat, musí opatrně. Věřím, že během prosince by mohl začít s bruslením."

Největší letní posilou je bezpochyby Michal Vondrka, který přišel z Chomutova. "Boleslav jsem si vybral proto, jelikož se mnou vedení komunikovalo a splnilo všchny požadavky, které jsem chtěl. Druhá věc byla rodina, mám to kousek do Prahy," vysvětluje. Zkušený útočník bez potíží zapadl. "Je tu spousta hráčů, které znám od mládí. Byl jsem mile překvapený, že tým je složený z kluků s výbornými charakterovými vlastnostmi. Nikdo to nenarušuje, za což jsem hrozně rád," dodává.

Za klub s Vondrkou jednal Jan Plachý. "Jezdil jsem za Michalem, měli jsme možná tři nebo čtyři schůzky. Je to nesmírně pozitivní člověk, řekl bych, že tohle nám loni chybělo. Jakub Klepiš je trošku opak, moc se neprojevuje. Věřím, že ho Michal nastartuje," říká. Spojení reprezentantů by mělo pro Bruslaře znamenat terno. "Vondrka a Klepiš jsou inteligentní, výborní hokejisté, kteří si na ledě vyhoví. Je to zkušená dvojice, do týmu nám výborně zapadne," nepochybuje Jaromír Látal.

Nová hala ne, klub zvažuje modernizaci stávajícího stadionu

Tématem předsezónní tiskové konference byla i modernizace zimního stadionu. Na klubových stránkách ji v pondělí zlehka představil Jan Plachý. "Firma, kde jsem spolumajitelem, se zabývá nejen návrhy auto designu. Máme tam architekty, oslovil jsem je, aby zkusili připravit možné varianty modernizace stadionu. Uvidíme, jak se k tomu postaví veřejnost," připomíná spolumajitel klubu.

Před dvěma lety byla poměrně žhavým tématem výstavba nové arény. Pak se ovšem situace změnila. "Tehdy jsme představili záměr a vizi. I úskalí, která by to neslo. Pořád jsme byli na 500 nebo 600 miliónech, což z veřejných zdrojů zaplatit nejde. Nedařilo se získat prostředky od soukromých investorů," vysvětluje člen klubového představenstva a náměstek boleslavského primátora Daniel Marek.

Úvahy o modernizaci stávajícího stadionu jsou zatím v počátcích. "Vítám, že s tím pan Plachý přišel. Zatím bych se nechtěl bavit o tom, nakolik je to reálné. Nemáme spočítané náklady. Ale všichni cítíme, že by bylo dobré, aby se stadion v brzké době proměnil v modernější arénu. A aby si zachoval určitou rodinnou atmosféru, která jinde moc není," uzavírá Marek.

Aktuální kádr BK Mladá Boleslav

Brankáři:
Gašper Krošelj, Pavel Kantor, Jan Růžička, Dominik Groh, Michal Krofta.

Obránci:
Jan Hanzlík, David Němeček, Martin Pláněk, Oldrich Kotvan, Vladimír Eminger, Jiří Kurka, Ondřej Dlapa, František Hrdinka, David Bernad, Jiří Říha.

Útočníci:
Michal Vondrka, Jakub Klepiš, David Šťastný, Jakub Orsava, Lukáš Žejdl, Martin Látal, Lukáš Pabiška, Martin Procházka, Tomáš Knotek, Pavel Musil, Dominik Pacovský, Pavol Skalický, Lukáš Volf, Pavel Kousal, Ondřej Najman, Oscar Flynn.

Příchody do BK Mladá Boleslav

Michal Vondrka (Chomutov)
David Šťastný (Zlín)
Martin Pláněk (Hradec Králové)
Martin Látal (Hradec Králové)
Pavol Skalický (Slovan Bratislava)
Pavel Kantor (Litvínov)
Gašper Krošelj (Rödovre)

Odchody z BK Mladá Boleslav

Vojtěch Němec (Plzeň)
Radan Lenc (Liberec)
Brandon Maxwell (Hradec Králové)
Tomáš Urban (neznámo)
Jakub Valský (Liberec)

Přípravná utkání BK Mladá Boleslav

02.08. HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 0:1 (Houška)
07.08. BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 1:0 (Látal)
09.08. Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 5:4 pp (Žejdl, Šťastný, Pláněk, Skalický)
14.08. BK Mladá Boleslav – HC Slovan Bratislava 1:2 sn (Žejdl)
16.08. BK Mladá Boleslav – HK Sarjarka Karaganda 2:3 sn (Žejdl, Procházka)
25.08. Straubing Tigers – BK Mladá Boleslav 4:6 (Pacovský 2, Žejdl 2, Kotvan, Látal)
26.08. Norimberk Ice Tigers – BK Mladá Boleslav 3:4 pp (Pacovský 2, Knotek, Šťastný)
28.08. HC Slovan Bratislava – BK Mladá Boleslav 4:3 sn (Látal, Pacovský, Kousal)
06.09. BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice 8:2 (Šťastný 2, Orsava 2, Žejdl 2, Procházka, Pacovský)

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz