Už to mělo náboj čtvrtfinále, říká Kubalík. V čem vidí sílu týmu?

Foto: Alena Zapletalová

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Dominik Kubalík si proti Švýcarsku opět vylepšil statistiky, dával totiž gól na 4:2. Po sedmi zápasech na turnaji má už čtyři branky a šest asistencí. A pomohl tak přiblížit český tým ke skvělé výchozí pozici pro čtvrtfinále!

Nový fanshop

Bylo to psychicky náročné utkání? Přece jen se hrálo o to, jestli zůstanete v Bratislavě.
Popravdě: já jsem to takhle nebral. Já to bral jako důležitou generálku před čtvrtfinále, kterou jsme se snažili zvládnout. 

Zvládli jste ji. A pokud zůstanete druzí, je reálná šance, že byste šli ve čtvrtfinále na Německo. To by mohl být schůdný soupeř, ne?
Já tady to, co by, kdyby, nemám moc rád. Prostě: kdo na nás vyjde, ten na nás vyjde. My se na to musíme připravit. Když budeme hrát tak, jak jsme tady už předvedli, můžeme hrát s každým.

Ukázal tým při přestřelce proti Švýcarům velkou vnitřní sílu?
Tady v tom týmu síla určitě je. Všechny čtyři lajny jsou vyrovnané a každá může dát gól. To je pro nás plus.

Tým vypadá zdravý. Byly tam šarvátky a jeden hráč se v nich postavil za druhého.
Tak to má být. To je jedna z nejdůležitějších věcí v týmu.

Byl pro vás zápas speciální, když ve Švýcarsku působíte?
Výjimečné to samozřejmě bylo. Je to o to sladší, že to bylo proti klukům, se kterými se v lize potkávám.

Vítězný gól jste dali do prázdné branky. Překvapila vás ta švýcarská hra bez gólmana?
Tak člověka to zaskočí, když je skóre vyrovnané. Každému ale asi došlo, o co jim jde. Potřebovali tři body. Nám to pomohlo, dali jsme gól a uklidnili jsme se.

Důležitá byla i trefa Dominika Simona na 2:1, kterou zkoumal videorozhodčí po trenérské výzvě.
Na střídačce jsme seděli vedle sebe s Honzou Kovářem, hned jsme se na sebe podívali a řekli si, že by to měl být gól. Viděli jsme, že ten puk projel už dřív, než byl ten kontakt s brankářem. Voras, který jel za bránou, se taky hned začal radovat. Pak se to naštěstí potvrdilo. 

Byl to proti Švýcarům test, který jste před čtvrtfinále potřebovali?
Myslím, že jo. Byl to hodně náročný zápas. Všichni jsme viděli, že jsou hrozně zarputilí, bruslí a napadají. Občas až moc. Ale to je přesně to, na co jsme se připravili. Chtěli jsme hrát puky rychle od sebe, abychom se nedostávali do nějakých problémů. A myslím, že kromě pár momentů, jsme ten zápas docela zvládali.

Na začátku první třetiny ale měli Švýcaři navrch.
Asi to tak je. Začátek byl od nás trochu lehčí, nebo jak to říct... Snažili jsme se hrát dobře střední pásmo, ale procházeli nám tam. Po té kolizi, která nám trošku pomohla a chvíli se stálo, jsme se vrátili k tomu, co jsme chtěli.

Ve třetí třetině vás každopádně Švýcaři přestříleli 15:4. 
Možná jsme trošku polevili, nevím. Oni do toho šli. My se spíš snažili hlídat brejky a trochu jsme se zatáhli. Samozřejmě to varování asi je.

Jak těžké bylo nenechat se strhnout tempem hry?
Těžké to je vždy. Už to ale není o tom, že bychom bláznili furt. Snažíme se hrát to, co potřebujeme. To, co máme. Držet si svoje pozice a být tam, kde máme. A taky hrát převážně chytře. 

Jsou právě pasáže, kdy vás Švýcaři přehrávali, zdviženým prstem pro čtvrtfinále?
I když nás občas přehrávali, nemyslím si, že tam měli nějaké velké šance. Docela dobře jsme je drželi venku a moc nám nevjížděli do brankoviště. Bylo to hrozně rozkouskované. Oni chodili do brankáře, my zase do jejich. Byly tam furt takové ty strkanice. Už to mělo náboj čtvrtfinále. Jsem hrozně rád, že jsme to zvládli.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz