Už jsem potřeboval změnu, tvrdí posila Olomouce Kolouch. Jde do známého

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

18. května 2018, 16:37

David Jahoda

Rozjel se, najednou rychlá brzda a puk pod víko. Brankář byl bezmocný. Fanoušci, kteří chodili na hokej do Olomouce ještě za prvoligové éry, si nájezdy Petra Koloucha moc dobře pamatují. Tehdy se v Olomouci hned ve třech sezonách mihl jako vítkovický mládenec, jednou Kohoutům pomohl i do baráže. Nyní je na Hané znovu, ale už jako zkušený extraligový hráč. „Znám to tu, vím, do čeho jdu. Jsem rád, že Olomouc projevila zájem,“ tvrdí 26letý odchovanec Vítkovic.

Nový fanshop

Nová, ale přece jenom moc dobře známá tvář. Když se Petr Kolouch objevil na prvním tréninku Olomouce před nadcházející sezonou, všichni věděli, o koho jde. V minulosti šikovný centr odehrál za Hanáky hned 98 utkání, všechna ještě v době, kdy Kohouti bojovali v druhé nejvyšší soutěži. 

„Je to pro mě příjemnější v tom, že už to tady znám. Je to známé prostředí, vím, do čeho jdu a jsem za to rád, že Olomouc projevila zájem. Doufám, že klubu budu moct pomoci co nejvíc,“ svěřila se nejčerstvější posila Hanáků. Mora mu v minulosti přirostla k srdci. „K Olomouci jsem si za tu dobu, co jsem tady hrál, vybudoval velmi pozitivní vztah, takže jsem se sem určitě tešil. Nemůžu se dočkat na sezonu, až to všechno začne,“ dodal.

>> Olomouc zahájila přípravu se dvěma posilami, Irgl či Lukáš chyběli

Kromě Olomouce se ve své kariéře kraťoučce mihl v Orlové, Frýdku-Místku, Šumperku a Havířovu. Na rozdíl od působení v olomouckém celku ale šlo opravdu jen o epizodní záležitosti. Jinak na sobě nosil jen dres mateřských Vítkovic. Nyní přišel pravý čas na něco nového. „Myslím, že změnu už jsem opravdu potřeboval, protože ve Vítkovicích jsem byl od mala, co jsem začal hrát hokej. Změnu vítám a věřím, že to pro mě bude impulz v tom, abych se posunul v kariéře dál a využil to, co ve mně je.“

Od doby, kdy Kolouch v Olomouci naposledy působil, se mužstvo výrazně změnilo. Přesto se tu najde ještě dostatek borců, kteří v dres Kohoutů vydrželi až doteď. „Pár kluků, které pamatuju, tady ještě je, ale určitě už jich není tolik. Osm deset kluků, se kterými jsem hrál už před tím, tady stále je a pro mě je to jenom dobře. Není to skok do úplného neznáma,“ liboval si autor 19 bodů z minulého extraligového ročníku.

„Změnu vítám a věřím, že to pro mě bude impulz v tom, abych se posunul v kariéře dál a využil to, co ve mně je.“

Kolouch je zvyklý na pozici středního útočníka. Právě na tomto místě Olomouc oslabila o Jakuba Hermana, který převážně vedl čtvrtý útok. Kam počítá trenérská dvojice Jan Tomajko – Zdeněk Moták s nyní již bývalým útočníkem Vítkovic? „O své roli v týmu jsem s trenéry zatím nemluvil. Ještě je čas, abychom si společně sedli a oni mi řekli, co přesně po mě budou chtít.“

Olomouc dvakrát z posledních tří ročníku došla do čtvrtfinále, pro někoho možná až nečekaně. Ne však pro její novou posilu. „Nepřekvapilo mě, že Olomouc v play-off došla až do čtvrtfinále. Proti ní se vždycky hrálo těžce. Je to velmi houževnatý, obětavý a kvalitní soupeř, který zakládá svůj výkon na bojovnosti a obětavosti,“ charakterizoval kohoutí hru Petr Kolouch. Nyní se do ní pokusí začlenit i on sám. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz