Už jsem chtěl domů, říká Psota o návratu k Jizeře. Ve 23 patří k nejstarším

Foto: Martin Kurfiřt

Je mu 23 let, přesto byl v benátecké sestavě pro první kolo WSM Ligy druhým nejstarším útočníkem. „Jestli se kvůli tomu ode mě čeká role lídra v kabině, to nevím. Jsme dobrá parta a vyloženě žádného křiklouna v šatně nemáme," říká Matěj Psota.

Nový fanshop

„Ale jsou tam starší kluci: Petr Kolmann (28) nebo Daniel Špaček (31). Myslím, že oni budou takoví lídři," jmenuje dva nejstarší hráče týmu.

Hned v prvním kole se potvrdilo, že Benátky budou navzdory nezkušenému kádru prvoligové soupeře trápit a z Třebíče si přivezly výhru 3:1.

Vypadá to, že Pojizeřané budou podobně nepříjemným protivníkem jako dřív. „Máme dravé mužstvo, co má chuť do hokeje. Týmová hra bude naší předností," tvrdí Psota. „Jsme mladí, takže bychom na tom měli být i dobře fyzicky. Navíc máme šikovné hráče – když budeme v útočném pásmu na puku, můžeme být hokejoví."

Chuť, dravost a šikovnost – tak charakterizoval Psota benátecké přednosti.

Přesně to samé se dá říci i o něm.

Skvěle brání a když je na kotouči, umí chytře vymyslet gólovou šanci. Jeho dosavadním prvoligovým maximem je devatenáct kanadských bodů, v této sezoně by si mohl osobák – možná i výrazně – vylepšit. 

„Jsme dravé mužstvo, co má chuť do hokeje. Týmová hra bude naší předností."

Proti Horácké Slavii strávil na ledě 17 minut a 12 vteřin, byl tak čtvrtým nejvytíženějším útočníkem benáteckého týmu. A do statistik si připsal první bod.

V Třebíči se mu líbilo, chtěl ale domů
Psota se hned v prvním kole WSM Ligy vrátil do Třebíče, kde působil předešlé dva roky. „Měl jsem radost, že jsme tu začínali. Těšil jsem se. Bylo fajn opět vidět kluky," vypráví staronová posila Benátek. „Před rozcvičkou jsme se samozřejmě pozdravili a popíchli."

Během angažmá v Horácké Slavii se Psota zařadil mezi nadprůměrné ligové forvardy a svou technikou a obratným bruslením bavil fanoušky. „V Třebíči jsem odehrál dvě fajn sezony. Líbilo se mi tu a nemůžu říct špatné slovo," vzpomíná. „Byla tu i dobrá parta."

Přesto na Vysočině nepokračuje. „Už jsem se chtěl vrátit domů. Hotel a všechno bylo fajn, ale přece jen bydlet na něm dva roky..."

„V Třebíči jsem odehrál dvě fajn sezony. Líbilo se mi tam a nemůžu říct špatné slovo."

Možnost startů za mateřský Liberec, jehož jsou Benátky farmou, tedy hlavním důvodem odchodu nebyla. „Trošku roli to možná hrálo, základem ale bylo vrátit se domů, kde mám vlastní zázemí a tak dále."

Jan Jeník a Matěj Psota (vpravo).

Jan Jeník a Matěj Psota (vpravo). | Foto: Martin Kurfiřt

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz