Už byli v autobuse a báli se debaklu. Pak Karlovarští z 1:6 srovnali na 6:6

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Takový zápas se jen tak nevidí! Karlovy Vary prohrávaly v předehrávce 47. kola ve Vítkovicích po silně nepovedené první třetině už 0:5, přesto ještě vydřely bod – v bláznivém utkání padly 6:7 v prodloužení.

Fanshop národního týmu

„Věděli jsme, že nás bude čekat těžké utkání, ale že si ho uděláme až takhle těžké, to nás ani ve snu nenapadlo. Po první části jsme se báli, abychom neschytali nějaký debakl. Náš výkon byl velice špatný. Doufám, že už to nezažijeme. Stát na střídačce, když se to valí a každá střela končí gólem, bylo extrémní,“ kroutí hlavou asistent trenéra Tomáš Mariška.

„Věděli jsme, že nás bude čekat těžké utkání, ale že si ho uděláme až takhle těžké, to nás ani ve snu nenapadlo. Po první části jsme se báli, abychom neschytali nějaký debakl. Náš výkon byl velice špatný. Doufám, že už to nezažijeme. Stát na střídačce, když se to valí a každá střela končí gólem, bylo extrémní.“

V posledních letech se některé karlovarské tripy do Ostravy mění v noční můru. Už během prosince tam Energie schytala debakl 1:6 a na konci základní části sezony 2019/20 zase s mladým výběrem 2:8. „Po první třetině jsem si přesně na tohle utkání vzpomněl,“ přiznává obránce Dalimil Mikyska, který nakonec na středeční zápas nebude vzpomínat ve zlém.

Do druhé třetiny naskočili hosté jako vyměnění a postupně ukrajovali z obrovského manka 0:5 a následně 1:6. „Za takového stavu už jsme neměli co ztratit. Horší to být nemohlo. Řekli jsme si, že nemá cenu nějak bránit. Že do toho dupneme a zkusíme dát jeden dva góly. Najednou jsme ucítili šanci a šli si za ní,“ prozrazuje slovenský útočník Tomáš Mikúš.

„Za takového stavu už jsme neměli co ztratit. Horší to být nemohlo. Řekli jsme si, že nemá cenu nějak bránit. Že do toho dupneme a zkusíme dát jeden dva góly. Najednou jsme ucítili šanci a šli si za ní.“

Energie vyhrála druhou třetinu 5:1 a rázem ztrácela jenom gól. O ten se pak v čase 52:11 postaral Dalimil Mikyska, jenž se ve 125. zápase dočkal premiérové extraligové trefy. „Co se mi v tu chvíli honilo hlavou? Nic, fakt nic. Jen jsem byl šťastný, že jsme se dostali z 1:6. I z prvního gólu. Čekat na něj tři sezony už bylo fakt dlouhé,“ hlásí střelec branky na 6:6.

Velký obrat se ale v Ostravar Aréně nekonal. Drama nakonec dospělo až do prodloužení, které rozsekl vítkovický Robert Flick. „Největším pozitivem je, že jsme se do zápasu ještě dokázali vrátit. Vzhledem k průběhu jsme rádi aspoň za bod, ale musíme se z toho poučit. Doufám, že už takový vstup do zápasu nikdy nezažijeme,“ zdůrazňuje Tomáš Mariška.

„Musíme brát bod s pokorou, vzhledem k tomu vývoji je pro nás zlatý. Vždyť jsme po první třetině byli málem už v autobuse. K tomu musíme při hodnocení přihlédnout. Kromě bodu nás těší, že jsme se jako tým neskutečně semkli a dokázali se vrátit do zápasu. To jasně ukázalo naši vnitřní sílu a charakter,“ dodává k porážce 6:7 v prodloužení Tomáš Mikúš.

Karlovy Vary se díky zisku bodu posunuly na dvanácté místo tabulky před Litvínov.

Sestřih utkání


Vsaďte si na MS v hokeji a získejte 500 Kč zdarma

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz