Už 10 839 extraligových zápasů. Žádný nezůstal bez vyloučení

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

11. dubna 2020, 19:17

Adam Bagar

V samostatné české extralize se odehrálo už 10 839 zápasů, ani jedno se však neobešlo bez vyloučení. Se zajímavou statistikou přišel komentátor ČT a statistik Ondřej Zamazal.

Partneři Českého hokeje

Rekordem soutěže jsou dvě trestné minuty, které hlavní arbitři udělili v osmi střetnutích. Hned sedm z nich se odehrálo před víc než dvaceti lety. Tedy v době, kdy byl metr rozhodčích o poznání benevolentnější než je tomu nyní.

Jediný případ z éry dvou hlavních sudích byl k vidění v sezoně 2015/16. Tehdy Michal Hrubý s Petrem Lacinou v utkání play out mezi Pardubicemi a Vítkovicemi neviděli žádný faul, udělili jen jeden trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

Vsetín byl u tří z osmi rekordních utkání

V play off padly dvě trestné minuty pouze v roce 1996. Zápas Sparty s Č. Budějovicemi o třetí místo řídil František Rejthar, který jediný trest udělil i o měsíc dřív v souboji Vsetína s Litvínovem. Valaši byli u tří z osmi rekordních duelů.

Hradil už je třetí, za Šindlerem a Minářem

Když už jsme u rozhodčích, zajímavá je i statistika jejich odpískaných extraligových utkání. V čele je s 860 zápasy současný šéf sudích Vladimír Šindler, druhý je „Čistič” Milan Minář a na třetí příčku už poskočil stále aktivní René Hradil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz