Útočník s minulostí v NHL pro Spartu. Pražany posílí Zach Sill

13. srpna 2018, 14:00

Václav Jáchim

Do zadních řad už dřív nastoupili Jeremie Blain a Steven Delisle, teď pražská Sparta hlásí zámořskou posilu do útoku. Trenér Uwe Krupp bude moci počítat se Zachem Sillem, zkušený útočník má na pažbě 93 zápasů NHL a štace v Pittsburghu, Torontu či Washingtonu.

Nový fanshop

Sill by se měl k týmu připojit ve čtvrtek, před odjezdem Sparty na přípravný turnaj do Německa. „Zach Sill je důrazný centr s defenzivními vlastnostmi, na kterého máme výborné reference, a už nějaký čas ho máme vyhlédnutého,“ uvedl na klubových stránkách sportovní manažer Michal Broš.

Třicetiletý rodák z kanadského městečka Truro strávil většinu ze tří posledních sezon na farmě Washingtonu, v týmu Hershey Bears. „Podepsat smlouvu jsme se rozhodli také kvůli velké marodce v našich útočných řadách, kdy někteří útočníci ještě ze zdravotních důvodů ani nezasáhli do přípravy, a jiní se nám zranili na skončeném Mountfield Cupu. Očekáváme, že Sill bude platný zejména důrazem a neústupností, v zámoří je ceněný i pro svoje vlastnosti lídra mužstva," doplnil Broš

Sill dosud v Evropě nikdy nehrál, Sparta pro něj bude první angažmá na našem kontinentu. Útočník, jenž v NHL stihl dvě branky, tři nahrávky a 98 trestných minut, umí mimo jiné patřičně přitvrdit, vyznává rychlý a dravý hokej. Někdejší spoluhráč Crosbyho, Malkina, Ovečkina a dalších hvězd se podle svých slov do Sparty hodně těší.

„Zjišťoval jsem si informace o Praze, o Spartě a také o české lize. Z více zdrojů jsem se dozvěděl, že je to velmi kvalitní soutěž. Každý mluví o Spartě jako o organizaci s úžasnou historií, Praha je krásné město. Navíc Uwe Krupp je obrovská osobnost a jistě vynikající kouč. Opravdu se na tohle angažmá těším,“ uvedl na klubových stránkách.

Do české metropole by měl dorazit ve čtvrtek, ale je otázkou, zda s týmem hned odcestuje na turnaj do německého Garmisch-Partenkirchenu. "Budeme to s trenéry řešit," doplnil Sill, který z nových spoluhráčů zatím osobně zná jen obránce Stevena Delisleho.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz