Útočník Mostu vyfasoval za urážky rozhodčího třízápasovou stopku

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

6. listopadu 2019, 18:28

Ondřej Mach

František Bakrlík bude pykat za svůj výlev směrem k rozhodčím při utkání s Bílinou. Disciplinární komise potrestala šestatřicetiletého veterána zastavením činnosti na tři soutěžní zápasy.

Aplikace Tipsport extraligy

K incidentu mezi hráčem a sudími došlo v sobotním derby Mostu s Bílinou. Lvi ve vyhecované třetí periodě otočili skóre z 1:2 na 3:2 a získali tři body. Rozhodčí v posledním dějství rozdali 110 trestných minut z celkových 116. 

Hned 52 z nich měl na svědomí právě Bakrlík, který nejprve v čase 52:07 obdržel pětiminutový trest za hrubost a osobní trest do konce utkání. K urážkám rozhodčích pak mělo dojít při odchodu do šaten, za což odchovanec Litvínova dostal ještě další tresty. 

Nyní je známo rozhodnutí disciplinární komise. Bakrlíka čeká třízápasový distanc za nesportovní chování, svému mužstvu tak nepomůže v duelech proti Dvoru Králové, Nové Pace a Jablonci. Celou tiskovou zprávu svazu si můžete přečíst ZDE.

Absence jedné z týmových opor je pro Severočechy nepříjemnou komplikací, Bakrlík byl v uplynulé sezoně s 54 body druhým nejproduktivnějším hráčem Lvů. Nový ročník začal ve vlažnějším tempu, přesto má po devíti zápasech na kontě šest branek a pět asistencí. 

Šestatřicetiletý hokejista toho za svoji kariéru stihl opravdu hodně. V mladí si vyzkoušel hokej v zámoří, nastupoval v Kanadě nebo USA. Po krátké epizodě v Čechách zamířil do Polska, kde hrál za Tychy a Nowy Targ.

Mimochodem, u našeho severního souseda se nechvalně proslavil tím, že po jednom zápase napadl trenéra soupeřova týmu a rozpoutal hromadnou potyčku, za což byl potrestán ročním zákazem startu. 

Od roku 2011 působil v Anglii, na ostrovech si zahrál tamní nejvyšší soutěž, kterou poté vyměnil za dnes jíž zaniklou EPIHL. Před sezonou 2018/19 se rozhodl pro návrat do vlasti, v Mostě se ihned zařadil ke klíčovým hráčům. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz