Útočník Bárta opouští Tábor, nově bude působit v Písku

Foto: hctabor.com

18. listopadu 2019, 16:37

Ondřej Mach

Poslední posilou druholigového Písku se stal Jiří Bárta. Šestadvacetiletý útočník se pro změnu dresu rozhodl kvůli nedostatku herního vytížení. Táborská organizace o tom informovala na svých webových stránkách.

partneři českého hokeje

Bártovi se přitom v kádru kohoutů poměrně dařilo. Se sedmi brankami byl třetím nejlepším střelcem týmů, do statistik navíc přidal i pět asistencí. Nutno podotknout, že čtyři góly nasázel v říjnovém duelu proti China Golden Dragon. 

Šestadvacetiletý útočník je produktem jihočeského hokeje, v mládežnickém věku nastupoval právě za Písek nebo České Budějovice. Po roční epizodě s berounskými Medvědy se vrátil do Motoru, se kterým si zahrál i baráž o extraligu. 

Kromě toho ho diváci mohli vidět i při zápasech druholigového Jindřichova Hradce. V sezoně 2015/16 si střihl deset klání v Havířově, než v roce 2016 odešel do českobudějovického David servisu. Tam se okamžitě zařadil mezi klíčové hráče, v uplynulém ročníku byl druhým nejproduktivnějším hráčem Jihočechů. 

Teď odchází do Písku, kde by měl na ledě dostat větší herní prostor. Podobnou cestu před nedávném zvolil i jiný táborský hráč – David Matějka

Králové jsou momentálně na předposledním místě skupiny Střed, na šestý David servis ztrácí pět bodů. V říjnu tým vyhrál pouze dvakrát, ze čtyř listopadových duelů má na kontě dvě vítězství. Čtvrtý Tábor naopak stále udržuje kontakt s předními týmy tabulky. 

 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz