Úspěch českých rozhodčích. Na MS řídili finále i souboj o bronz

Foto: Michal Eger

23. května 2017, 15:34

hokej.cz

Výrazným způsobem se na nedávném mistrovství světa v ledním hokeji prezentovala česká rozhodcovská škola. Mezinárodní hokejová federace IIHF nominovala na turnaj čtveřici českých rozhodčích, hlavní Jana Hribika s Antonínem Jeřábkem a čárové Miroslava Lhotského s Liborem Suchánkem, což byl spolu s finskými zástupci nejvyšší počet mezi 32 rozhodčími ze 14 zemí.

Plekanec TELH

Čeští rozhodčí se představili ve 31 z 64 utkání včetně tří ze čtyř čtvrtfinálových zápasů, obou semifinálových utkání, souboje o bronz a finále. Celkem shromáždili 36 delegací, z toho Miroslav Lhotský s Antonínem Jeřábkem po 10, Jan Hribik 9 a Libor Suchánek 8.

Dalším českým zástupcem na turnaji byl člen komise rozhodčích IIHF Pavel Halas, který působil v 10 utkáních jako supervisor rozhodčích a ve 13 zápasech jako videorozhodčí. Supervizorem utkání Bělorusko – Kanada v Paříži byl člen rady IIHF Petr Bříza.

"Počty delegací a významné zastoupení ve vyřazovací části turnaje potvrzují vysoké renomé, které mají v zahraničí naši rozhodčí."

Hlavní rozhodčí Antonín Jeřábek řídil vedle finále Kanada – Švédsko i semifinále Švédsko – Finsko, čtvrtfinále USA – Finsko a zápasy Slovensko – Itálie, USA – Dánsko, Slovinsko – Norsko, Kanada – Francie, Norsko – Finsko, Rusko – Lotyšsko a Švédsko – Slovensko v základní části.

Hlavní rozhodčí Jan Hribik rozhodoval semifinále Švédsko – Finsko, čtvrtfinále Kanada – Německo a duely Finsko – Bělorusko, Švýcarsko – Slovinsko, Bělorusko – Kanada, USA – Itálie, Dánsko – Německo, Slovensko – USA a Rusko – Lotyšsko v základních skupinách.

Čárový rozhodčí Miroslav Lhotský se představil v souboji o bronz Rusko – Finsko, v semifinále Kanada – Rusko, ve čtvrtfinále USA – Finsko a v zápasech Norsko – Francie, Norsko – Švýcarsko, Slovinsko – Norsko, Rusko – Dánsko, Dánsko – Německo, Rusko – Lotyšsko a Rusko – USA v základních skupinách.

Čárový rozhodčí Libor Suchánek rozhodoval vedle čtvrtfinále Švýcarsko – Švédsko i duely USA – Německo, Lotyšsko – Dánsko, Německo – Rusko, Švýcarsko – Bělorusko, Francie – Bělorusko, Švýcarsko – Finsko a Kanada – Norsko v základní části.

Foto: Michal Eger

Hlavní rozhodčí Jan Hribik s Antonínem Jeřábkem řídili ve dvojici utkání Rusko – Lotyšsko, ve kterém se jako čárový představil i Miroslav Lhotský a supervizorem byl Pavel Halas, stejně jako semifinále Švédsko – Finsko.

Dva čeští rozhodčí byli na ledě rovněž v zápasech Slovinsko – Norsko (Antonín Jeřábek, Miroslav Lhotský), Dánsko – Německo (Jan Hribik, Libor Suchánek) a USA – Finsko (Antonín Jeřábek, Miroslav Lhotský).

„Počty delegací a významné zastoupení ve vyřazovací části turnaje potvrzují vysoké renomé, které mají v zahraničí naši rozhodčí,“ uvedl předseda komise rozhodčích ČSLH Vladimír Šindler.

„ A dokumentuje ho i nedávná žádost Slovenského svazu ledního hokeje, aby naši rozhodčí rozhodovali všechna utkání finálové série jejich nejvyšší soutěže. Vzhledem ke kolizi s extraligou jsme jim v plném rozsahu vyhovět nemohli, přesto odřídili naši rozhodčí čtyři ze šesti finálových utkání na Slovensku.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz